Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Vaatamata lootustele, et Ukraina edukas vasturünnak võib sõja kiiresti lõpetada, on tegelikkuses sõda lõppemisest veel väga kaugel, selgub värskest NATO-sisesest raportist, mis avalikkuse ette jõudis.

Väljaande Business Insider andmetel on raportis märgitud, et „kumbki pool ei saavuta praegu tõenäoliselt otsustavat võitu”, pärast seda, kui Ukraina armee on viimastel päevadel korraldanud eduka vasturünnaku, mis on tõrjunud Vene vägesid ja vallutanud tagasi märkimisväärse hulga maad Harkivi oblastis.

Samuti märgitakse, et Venemaa jätkab rünnakut Donbassi piirkonna vastu „sõltumata kuludest” ja „tõenäoliselt eskaleerib operatsioone tavapäraste vahenditega”.

„Ukraina väed surusid Vene relvajõud idas tagasi, jätkavad nende piiramist lõunas, kuid sõda pole veel kaugeltki lõppenud,” seisab raportis.

„Vene ja Ukraina väed ei kaldu kõrvale oma teadaolevatest sõjalistest ja poliitilistest eesmärkidest. Tõenäoliselt ei saavuta kumbki pool praegu otsustavat võitu,” lisatakse.

See hinnang on vastuolus lootusega, et Ukraina edukas vasturünnak võib olla otsustav löök, mis võib sõja peagi lõpetada.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles, et Ukraina on viimase kuu jooksul tagasi võtnud umbes 6000 ruutkilomeetrit territooriumi.

Ukraina peaministri asetäitja Euroopa küsimustes Olga Stefanišõna ütles eelmisel nädalal ajalehele France24, et vasturünnak oli sõjas „pöördepunkt”.

Siiski näib, et lahenduseni pole veel kaugeltki jõutud, sest Kreml rõhutas hiljuti oma muret Ukraina ambitsioonide pärast ühineda NATOga.

Kreml ütles, et Ukraina ambitsioonid kujutavad endast ohtu julgeolekule ja tugevdavad vajadust viia läbi „sõjaline erioperatsioon”, vahendas Reuters.

NATO on varem rõhutanud, et sõda võib kesta aastaid.

Viimased uudised