Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

narkootikumid

Ametkondade andmetel on Eestis järsult suurenenud katsete arv tellida välismaalt postipakiga narkootikume.

„Üldjuhul tellivad narkootikume posti teel inimesed vanuses 18 kuni 35 eluaastat, kellest paljud ei ole varem tänaval uimasteid ostnud. Samas ei ole aga vahet, kas osta narkootikume posti teel või tänavadiilerilt – mõlemal juhul teeb inimene otsuse, mis võib tema tulevikuplaanid rikkuda,” ütles Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro.

Tema sõnul tellitakse internetist üldjuhul ecstasy’t või kanepit, kuid kätte on saadud ka amfetamiini, hallutsinogeenseid aineid sisaldavaid seeni, fentanüüli ning kokaiini.

Pakk narkootikume päevas

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa sõnul on narkootikumide ja psühhotroopsete ravimite tellijate seas palju noori ja ka esmatarvitajaid.

„Nendega suheldes tuleb välja, et internetist narkootikumide tellimist võetakse väga kergekäeliselt, kuna vahelejäämise riski hinnatakse ekslikult madalaks,” ütles Koppelmaa.

„Oleme aga sel aastal pea igapäevaselt pidanud mõne internetist tellitud paki sisu pärast algatama koostöös prokuratuuriga kriminaalasja. Jõuame postipakis avastatud narkootikumide tellijateni üle 95 protsendi juhtudest, küsimus on tegelikult ainult ajas,” selgitas Koppelmaa.

MTA avastas 2016. aastal välisriikidest saabunud posti- ja kullersaadetistest üle 600 narkootiliste ainete kahtlusega juhtumit, mis on kaks korda suurem kui 2014. ja 2015. aastal. Selle aasta esimese kahe kuuga on juba on tuvastatud 150 narkootiliste ainete kahtlusega saadetist.

Lõunaeestlane

FOTO: Maksu- ja tolliameti narkokoer töötamas.

Viimased uudised