Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Instagram

Eeloleval nädalavahetusel 31. juulist 2. augustini toimub Viljandi valla territooriumil Naiskodukaitse koormusmatk, kus võtavad mõõtu 16 võistkonda üle Eesti.

Naiskodukaitsjate poolt väga oodatud võistlus toimub igal aastal erinevas maakonnas, seekord on korraldaja teatepulk Sakala ringkonna käes.

Kaks ööpäeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul kontrollitakse osalejate sõdurioskuseid ja -teadmisi.  Koormusmatk paneb proovile võistlejate füüsilise ja vaimse poole ning naised peavad oskama kasutada baaskursustel õpitut.

Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, vastavalt ettemääratud ajagraafikule ning trassile. Naised peavad täisvarustuses läbima jalgsi teekonna, mille pikkus linnulennult on 33 kilomeetrit. Võistkonnad peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistkonnad peavad läbima kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendama seal etteantud ülesanded.

Võistlusele antakse start reede õhtul Väluste lasketiirust ja mõõduvõtmine lõpeb pühapäeval lõuna paiku. Sel ajal võib Väluste, Riuma, Rebaste ja Tusti külade piirkonnas kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi.

Korraldajad ootavad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist ja paluvad vabandust võimalike ebamugavuste pärast.

Koormusmatka läbiviimiseks on naiskodukaitsjatele koostööpartneriteks Kaitseliidu Sakala ja Järva  malev, Kodutütarde Sakala ringkond, Noorte Kotkaste Järva, Jõgeva ja Sakala malev, Keskkonnainspektsioon, Elamuspank.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.

Kommentaarid

Viimased uudised