Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

„Ma ei unusta Sind!“ on vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad Naiskodukaitse esindajad 14. juuniks Eesti raudteejaamadesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks.

14. juunil 1941 küüditati Nõukogude Liidu okupatsioonivõimude poolt üle 10 000 eestimaalase, et likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide režiimile. Vaenlaseks tembeldati kogu vastupanu osutav elanikkond. Paljud aktiivsed ja isamaalised inimesed, kes olid eelneva 20 aasta jooksul andnud oma panuse parema Eesti loomisele, hukati 1942. aastal jõustunud surmanuhtluse otsuse alusel kaugel Siberis.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on hirmutav, et 81 aastat tagasi toimunule saab tõmmata paralleele tänase maailmaga: „Me ei tohi unustada, et minevikus toimunud koledused võivad taas korduda. Valus on kuulda lugusid ukrainlastest, kes on vägisi oma kodudest viidud ja läbi raskete emotsionaalsete ja füüsiliste vintsutuste jõuavad meie piirile, vaba maailma künnisele. Need on inimesed, kes ei soovi muud kui elada iseseisval ja vabal maal. Nagu meiegi praegu ja nagu juuniküüditamise ohvrid 81 aastat tagasi.“

70 raudteejaama Eestis, kokku 1630 meetrit leinalinte. Balti jaamas lehvivad lisaks leinalintidele Ukraina lipuvärvid. 81 aastat tagasi toimunud tragöödia toimub praegu Ukrainas.

Ürituse kohta leiate teavet ka Naiskodukaitse kodulehelt www.naiskodukaitse.ee. Kõik Eesti inimesed on oodatud jagama sotsiaalmeedias enda perekonnaliikmete mälestusi, mõtteid ja tundeid #maeiunustasind teematrellidega. Facebooki ürituse leht: https://www.facebook.com/events/3107813732804421

Näitame koos, et me ei unusta…

Jaamad, kuhu naiskodukaitsjad lindid seovad:

TALLINN
Balti jaam
Pääsküla
Kivimäe
Hiiu
Nõmme
Rahumäe
Järve
Tondi
Lilleküla
Tallinn-Väike
Ülemiste
Kitseküla

HARJUMAA
Paldiski
Kloogaranna
Klooga
Keila
Saue
Laagri
Turba
Riisipere
Saku
Männiku
Aegviidu
Kehra
Raasiku
Aruküla
Lagedi

IDA-VIRUMAA
Narva
Vaivara
Oru
Jõhvi
Kohtla-Nõmme
Püssi
Kiviõli
Sonda

JÕGEVAMAA
Jõgeva

JÄRVAMAA
Türi
Käru

LÄÄNEMAA
Haapsalu
Risti

LÄÄNE-VIRUMAA
Rakke
Kiltsi
Tamsalu
Tapa
Lehtse
Rakvere
Kadrina

PÄRNUMAA
Kilingi-Nõmme
Pärnu

RAPLAMAA
Rapla
Lelle
Keava
Hagudi
Lohu
Kohila
Vilivere

TARTUMAA
Tartu
Elva
Aardla
Reola
Ülenurme
Tabivere

VALGAMAA
Valga
Sangaste
Puka

VILJANDIMAA
Viljandi
Olustvere
Võhma

VÕRUMAA
Koidula
Võru

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3500 liiget.

Viimased uudised