Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järva ringkonna naiskodukaitsjad maakaitsepäeval Kärus. Foto: Kaitseliit

Laupäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse 96. aastapäeva piduliku kontsert-aktusega. Toosikannu puhkekeskuses toimuval aastapäeval antakse üle organisatsiooni üks kõrgematest tunnustustest – Liiliaristi III klassi teenetemedal, mida antakse välja tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest organisatsioonis.

Lisaks jagatakse taas staažimärke neile, kes on Naiskodukaitse liikmed olnud juba enam kui 25 aastat. Sel aastal saavad pronksstaažimärgi 12 naiskodukaitsjat, kes on kõik liitunud organisatsiooniga enne 1999. aastat. Märgi saajad on Alutaguse, Tartu, Põlva, Saaremaa, Tallinna, Lääne ja Viru ringkondadest.

Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi, kaitseminister Hanno Pevkur, malevapealikud Kaitseliidu malevatest ja naiskodukaitsjad ringkondadest üle Eesti.

Naiskodukaitse loodi 2. septembril 1927 Kaitseliidu ülema käskkirjaga Kaitseliidu eriorganisatsioonina (esialgse nimega ”Kodukaitse naisühing”). Täna on Naiskodukaitse üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

Viimased uudised