Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tuleohutuse tund Naiskodukaitse 2020. aasta ohutushoiulaagris. Foto: Iiris Prosa

Naiskodukaitse korraldab 25.–26. septembril Rutja harjutusväljal Lääne-Virumaal ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale inimesele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks ja ka meeskonnas toimimist.

„Meie eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Ohutushoiulaager on hea võimalus saada koolitust eluks nii vajalikel teemadel,” kommenteeris Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, kelle sõnul on tänavu laagrisse oodata enam kui sada osalejat.

Tema sõnul on ohutushoiu laagrid populaarsed ja kahe aasta jooksul on Naiskodukaitse turvalisema elu suunas juhtinud pea kolmsada inimest. „Ole valmis! laagrid on populaarsed just seetõttu, et sealt saab teadmisi, nõuandeid ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni või massiüritustel käitumisest koduste evakuatsioonivarude soetamiseni.“

Kolmandat aastat toimuv ohutushoiulaager on osalejatele tasuta ja praktilise laadiga – iga teema juures saab käed külge panna ja kõike proovida. Võimalus on harjutada esmaabi andmist, proovida ise tuld kustutada ja õppida kuidas metsas hakkama saada. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, koolitada end sidepidamises, püssi lasta ning ööbida sõduritelgis.

Hoolitsetud on ka selle eest, et naistel ei jääks laagris osalemata lapsehoidja puudumise tõttu – osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kellele on korraldatud ohutusteemalised õppetoad sobivas mängulises võtmes.

Rutjal toimuvasse laagrisse on tänaseks registreerimine lõppenud. Lisainfo toimuva kohta Naiskodukaitse Facebooki lehel: https://www.facebook.com/events/903705277156800

Järgmisel aastal on plaanis sarnane laager korraldada Pärnumaal, infot selle kohta jagatakse Naiskodukaitse kodulehel ja Facebooki lehel enne ürituse toimumist.

Ürituse korraldamisel järgitakse kõiki Vabariigi Valitsuse kehtestatud piiranguid ja meetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses pea 2700 liiget.

 

 

Lisad: Fotod eelmisest ohutushoiulaagrist. Fotod Iiris Prosa.

Viimased uudised