Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raul Mee

Eile ja üleeile toimusid Naised Riigikaitses Facebooki lehel naistele suunatud riigikaitse teabepäevad, mida kuulas kahe päeva jooksul pea 200 inimest.   

„Militaarses vaates nulltaustaga ning gümnaasiumis paras preili olles olid minu huvid ja eesmärgid veidi teistsugusemad. Mind ei köitnud matkamine ja telkimine erinevates ilmaoludes ega õigupoolest osanudki end üldse näha militaarmaailmas. Arvan, et just seetõttu mulle ajateenistus meeldiski, et see andis võimaluse teha asju, millega ma tsiviilelus poleks muidu kokku puutunud,” rääkis eestikeelsel veebiseminaril oma ajateenistuse kogemusest mereväe personaliohvitser, nooremleitnant Daisi Želizko.

Veebiseminarid viidi läbi nii eesti kui vene keeles ning nende vältel said naised teada, kuidas valmistuda ajateenistuseks ning milliseid karjäärivõimalusi loob teenistuse läbimine, kuulasid ajateenistuse läbinud naiste kogemusi.

„Ajateenistusest võtsin ma kaasa hea vormi, sportliku elustiili ning oskuse juhtida inimesi ja protsesse. Kõige olulisemaks nendest pean ma aga keeleoskust – 11 kuu jooksul sain ma selgeks eesti keele ning see on aidanud mul tõusta kiiresti ka edasisel karjääriredelil,“ rääkis vanemseersant Jekaterina Šavkun venekeelsel veebiseminaril.

Naisi huvitas muuhulgas, kuidas võivad naiste bioloogilised eripärad ajateenistuses ja kaitseväes hakkama saamist, kuidas on ajateenistuses lahendatud naiste ööbimis- ja pesemistingimused, kas ajateenistuses tehakse mööndusi ka taimetoitlastele ja kui tihti on võimalik suhelda pere ja sõpradega. Ajastule omaselt küsiti ka seda, kas ajateenistuses lubatakse oma sotsiaalmeedia konto või blogi tarbeks filmida ja pildistada.

„Arvan, et ajateenistuses ei ole ühegi naise jaoks raske, kui ta on eelnevalt enda jaoks selgeks mõelnud, miks ta selle otsuse tegi ning milline on pikem eesmärk selle otsuse taga. Kui sul on midagi, mille poole püüelda, siis see aitab väga hästi motiveerida ennast mistahes raskusi ületama,” julgustas Želizko.

Vaata eestikeelset teabepäeva: https://www.fb.com/NaisedRiigikaitses/videos/624516188156543.
Vaata venekeelset teabepäeva: https://www.fb.com/NaisedRiigikaitses/videos/1640170189491870.

Naistele suunatud riigikaitse teabepäevad pidid toimuma märtsi lõpus Võrus ja Narvas, kuid lükati viiruse tõttu edasi ning otsustati korraldada nüüd veebis. Koos aasta alguses toimunud Tallinna, Tartu ja Pärnu teabepäevadega osales sel aastal ligi 400 noort naist, kes tundsid huvi ajateenistuse ja kaitseväe karjäärivõimaluste vastu.

Viimased uudised