Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Veekogudel on jää sulanud õhukeseks, mistõttu vajus nädalavahetusel mitu kalameest läbi jää. Nii Jõgeva- kui Viljandimaal läbi jää vajunud kalamehed pääsesid hullemast.

Painküla paisjärvel päästeti läbi jää vajunud uppuv kalamees
Pühapäeval, 28. jaanuaril kell 12.10 teatati, et Jõgeva vallas Pedja jõel asuval Painküla paisjärvel vajus kalamees läbi jää. Kümne minutiga paisjärve tammi juurde jõudnud päästjad nägid kaaslase märguannete järgi umbes 250 meetri kaugusel jääaugus inimest.

Uppumisohus mehe päästmist raskendasid keerulised jääolud, kus kannatanuni kiiret jõudmist takistas jääsupp ning jääst läbivajumine. Siiski õnnestus mees enne vee alla vajumist jääaugust kätte saada. Tema kaldale toomine nõudis üliraskete jääolude tõttu veelgi kauem aega, kuid päästeoperatsioon lõppes õnnelikult. Alajahtunud kannatanu anti kell 12.58 kiirabi töötajate hoole alla.

Nuutre-Kõpu paisjärvel vajus kalamees läbi jää
Laupäeval, 27. jaanuaril kell 14.04 teatati, et Nuutre-Kõpu paisjärvel vajus kalamees läbi jää. Päästjate saabumise ajaks oli kannatanu ise kaldale jõudnud, autosse istunud ja lahkus. Teisele jääl olevale mehele tehti selgitustööd ohtudest ning ta tuli ise ära kaldale.

Päästjate hinnangul on sulailmadega jää muutnud sellel käimiseks liiga õhukeseks. Seda eriti vooluveekogude, veekogude suubumiskohtades ja allikakohtades. Kui lähed jääle, siis riskid eluga ning vastutad tagajärgede eest alati ise. Kalamehed annavad halba eeskuju lastele, kes nende eeskujul samuti ohtlikule jääle kipuvad.

Viimased uudised