Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ökofestivali perepäev 2015. aastal. Foto: Kaisa Tammoja

Põlvamaal peetakse sel nädalavahetusel keskkonnasäästlikust eluviisist ja kodumaisest toodangust lugu pidavat Ökofestivali.

Osalejaid ootavad ees erinevad õpi- ja töötoad, loodusretked, ekskursioonid ning kontserdid! Vaata järele: https://ecofest.ee/programm/. Festival kulmineerub pühapäeval, 19. augustil Põlva Talurahvamuuseumis toimuva perepäevaga, kus laadaplats täitub kohaliku ja looduslähedase kaubaga ning teabe-ja tegevustelkides jagub tegevust kogu perele.

Perepäev avatakse kanepiköie tõmbamisega, mille järel algava kirju kultuuriprogrammi raames astuvad lavale Rahvabänd 2018 võitja – Nedsaja Küla Bänd, lõõtspillimängijad, Mooste Rahvamuusikakooli ja Räpina Muusikakooli õpilased, Lahedad Mutid ja teised. Lisaks kuulutatakse välja Ökofestivali Facebooki mängu võitjad ning hotell ja restoran Pesa telgist toidukaupa ostnute vahel loositakse välja kaks spaapääset.

Tänavusel Ökofestivali perepäeval on esmakordselt väljas eraldi kanepiala, kus on koos hulk Eesti kanepikasvatajaid ja -tooteid. Kogu perel on võimalik kanepit „tõmmata“, sisse süüa, peale määrida või kanepikiust nööri punuda ja sellest ehteid meisterdada. Töötoas saab endale ise kanepiõli pressida! Lisaks saab tutvust teha uue sümboolika valikuga kuulsaks saanud Kanepi vallaga, mille territooriumil Ökofestivali perepäev toimubki.

Teabe- ja tegevustelkidega on väljas Keskkonnaamet, algatus „Kuhuviia”, MTÜ Nähtamatud Loomad, Kagu Vibuklubi, MTÜ Põlvamaa Patrioot, Põlva Parkinsoni Selts ja Tartu Parkinsoni Haiguse Selts, Pokumaa delegatsioon, Eesti Politsei koos Lõvi Leoga ning Kirsi Ponitalu lastesõbralike ponidega. Kohalik kunstnik-käsitöömeister Monica del Norte aitab vanadele riideesemetele ilumeene heegeldamise kaudu uue elu anda. Kell 13 saab rahvamaja pööningul kuulata jutte palverännakutest kui ökoloogilise reisimise viisist. Oma kogemusi jagab Rein Kalle.

Täpsema info teabe- ja tegevustelkides toimuva kohta leiad: https://ecofest.ee/programm/teabetelgid-ja-tegevused/.

Kogu info Ökofestivali raames toimuva kohta leiad: www.ecofest.ee. Pane tähele, et mitmetele sündmustele ja tegevustele on vajalik eelnevalt registreerida! Jälgi ka FB lehte: Ökofestival Põlvamaal. Mida huvitavat neil päevadel veel Põlvamaal ette võtta ja kus peatuda, vaata järele www.visitpolva.ee.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“.

Viimased uudised