Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

Viimasel ajal on maailma tähelepanu Afganistanil, aga huvitaval kombel ei ole seal teemaks koroona. Ei kohalikud ega USA sõdurid ei kanna maske, kuigi kõik on ninapidi koos.

Ajakirjanikud, kes muidu on väga ettevaatlikud, ei kandnud Afganistanis samuti maski. Koroona ei tulnud Afganistanis üldse jutuks, kuigi seal hekseldati läbi kõik teemad.

Worldometeri andmetel on koroonaga nakatumiste ja koroonasurmade hulk Afganistanis languses. Igapäevaselt lisandub 38 miljoni elanikuga riigis vaid 50 koroonaga nakatumist ja mõned üksikud surmajuhtumid. See on suur ime, sest New York Timesi ülevaate järgi on Afganistanis vaktsineeritud ühe doosiga tühine osa, 2 protsenti elanikkonnast ja kahe doosiga mitte kedagi.

Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC ülevaate kohaselt on Afganistanis viimase 14 päeva jooksul tuvastatud 100 000 elaniku kohta vaid 10 nakatumist. Võrdluseks, Eesti vastav tase on 255 ehk 25 korda kõrgem. Afganistanis on trend langev, Eestis tõusev.

Huvitav on ka see, et Taliban, mis seljatas äsja maailma võimsaima sõjalise koalitsiooni, ei tunnista samuti mingit koroonat ega vaktsiine. Neis kohtades, kus Taliban võimu haaras, on koroona vastu vaktsineerimised kuuldavasti lausa ära keelatud. Talibani juhid on vanemad pika habemega mehed, kes peaks olema koroona riskigrupp, aga mitte midagi – ei maske ega koroonat.

Siin videos on näha Kabulis tegutsemas USA sõdureid, kellelgi pole maski:

Viimased uudised