Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Naise ja Mehe osatäitjad Marika Barabanštšikova ja Tarmo Tagamets koos lavastaja Urmas Lennukiga. Foto: MTÜ Müüdud Naer

Lõuna-Eesti taustaga teatritegijaid koondav MTÜ Müüdud Naer toob juunis lavale Urmas Lennuki 85. lavatekstina valminud „Ääremaal”. Suvelavastus naisest, mehest ja nende võimalikkusest ääremaal esietendub 17. juunil 2023 Põlvamaal, Ihamaru külas asuvas kõrtsi hoones.

Mees, naine ja ääremaa. Kaks üleliigset inimest maailma veerel. On vaid loojangusse looklev argipäev ja Siibri küla nimi peatuse sildil, kus mööduvad bussid järjest harvemini peatuvad. Mees käib linnas tööd otsimas ja naine armastab teda, aga aastatega vananeb ka armastus ning kattub tolmuga. Ühel päeval astub nende madalasse majakesse haavatud haigur. Kohtumine vaba ja metsiku linnuga äratab unistused ja armastuse, aga ka tahtmise veel enne surma kasvõi korrakski elada. Ärkavad ka mõlema aina nähtamatuks muutuva inimese mälestused ja saladused. Püütud päevade kee riputatakse nöörile koos puhtakspestud lootusega kuivama. Maailm ei saa kunagi otsa. (Isegi ääremaal.)

„Mul on „Ääremaal” üle väga, väga hea meel. Seal on koos lõpuks kõik see, mis hinges haiget teeb, aga on valusalt naljakas ning see, mis naerma ajab, südant ja meeli soojendab ning samas kõik see, mis mind alati nutma paneb. „Ääremaal” on võluv emotsioonide liftisõit suurlinna pilvelõhkujatest kartulivagude vahele,” tõdeb autor ja lavastaja Urmas Lennuk.

Enamuse lavastuse trupist moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Autor ja lavastaja on Urmas Lennuk (Rakvere Teater), kunstnik Triinu Pungits, valguskujundaja Märt Sell (Rakvere Teater). Publiku ette astuvad Marika Barabanštšikova (Teater Vanemuine), Tarmo Tagamets ja Agur Seim.

Etendused toimuvad 17. juunist – 01. juulini kaheksal korral Põlvamaal, Ihamaru külas.

MTÜ Müüdud Naer

www.facebook.com/MuududNaer/

Viimased uudised