Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tänaseks peavad kõik 2020. aastal raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

2020. aasta kohta käivaid teatisi kasutatakse esmakordselt tuludeklaratsiooni eeltäitmiseks, mis tähendab, et metsamüügist saadud tulu on varasemaga võrreldes oluliselt lihtsam deklareerida.

Deklareerimata metsamaterjali pealt tekib riigil aastas maksukahju ligi 2,3 miljonit eurot (2018. aasta näitel). „Maksu- ja Tolliamet saadab meeldetuletused isikutele, kes ei ole õigeaegselt teatist esitanud. Kui isik jätab metsatehingud siiski teavitamata ning metsamüügist saadud tulu deklareerimata, tuleb MTA-l esitada lisapäringuid või teha kontrolle,“ ütles Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus.

„Tuletame samuti meelde, et tänavu tuludeklaratsiooni esitades saavad füüsilised isikud ja FIE-d  metsatulu deklareerimisel rakendada  täiendavat maksuvabastust kuni 5000 eurot,“ lisas Paulus.

Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTAs või pabervormil. Teatist ei pea esitama, kui aastas müüdud või ostetud metsamaterjali kogus on alla 20 tihumeetri ning tulu võib kanda otse tuludeklaratasioonile. Samuti ei pea teatises deklareerima puitu, mis on ostetud välisriikidest või mis on juba töödeldud. Pikemalt saab lugeda metsatehingute teatise esitamise kohta siit: https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-mets-soiduk-kutus-hasartmang/metsatehingute-teatise-esitamine

Kommentaarid

Viimased uudised