Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik 2021. aastal raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

Teatiste alusel müüsid 2020. aastal raieõigust ja metsamaterjali ligi 3900 füüsilist isikut, kusjuures metsamaterjali maht oli 1,7 miljonit tihumeetrit ja tehingute kogusumma ligi 42 miljonit eurot.

„Kahjuks näitab statistika, et paljud jätavad teatise esitamata, näiteks mullu (2020. aastal toimunud müügitehingute kohta) jätsid õigeks kuupäevaks teatise esitamata ligi 3000 füüsilist isikut,“ ütles Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Erkki Paulus.

Deklareerimata metsamaterjali müügi pealt tekib riigil aastas maksukahju ligi 1,6 miljonit eurot (2020 aasta näitel). „Maksu- ja tolliamet saadab meeldetuletused isikutele, kes õigeaegselt ehk 10. jaanuariks ei ole teatist esitanud. Kui isik jätab metsatehingud siiski teavitamata ning metsamüügist saadud tulu deklareerimata, tuleb MTA-l esitada lisapäringuid või teha kontrolle,“ lisas Paulus.

Metsatehingu teatist saab esitada kas elektrooniliselt e-MTAs või pabervormil. Teatist ei pea esitama, kui aastas müüdud või ostetud metsamaterjali kogus on alla 20 tihumeetri ning tulu võib kanda otse tuludeklaratasioonile. Samuti ei pea teatises deklareerima puitu, mis on ostetud välisriikidest või mis on juba töödeldud. Pikemalt saab lugeda metsatehingute teatise esitamise kohta siit: https://www.emta.ee/ariklient/maksud-ja-tasumine/muud-maksud-ja-nouded/metsatehingud

Viimased uudised