Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maksu- ja tolliamet (MTA) kutsub üles ettevõtjaid vaatama viivitamatult üle Ühendkuningriigi (ÜK) Euroopa Liidust (EList) väljaastumise mõju oma äriühingule ning vajadusel kiirendama vastavaid ettevalmistusi.

Kui ÜK EList lahkumishetkeks ei sõlmita ELi ja ÜK vahel väljaastumislepingut, mis kehtestaks üleminekuperioodi kuni 2020. aasta lõpuni, siis on ÜK lahkumisest alates käsitletav kui kolmas riik, millele ei kohaldu ELi tolliliidu soodustused.

Selleks olukorraks valmis olemiseks tuleb igal ettevõttel hinnata oma tegevus ÜK suunal. Brexit mõjutab kindlasti ettevõtet, kui see tegeleb ÜKst kaupade või teenuste ostmise või nende sinna müügiga, samuti kui ettevõttele kuuluv kaup liigub läbi ÜK.

Tööjõumaksude korrektseks maksmiseks peaksid ÜKst pärit tööjõudu kasutavad või sinna töötajaid lähetavad ettevõtted hindama, kas ÜK lahkumine EList toob neile lisaks välistööjõu kasutamisega seotud reeglite muutumisega kaasa ka muudatusi maksustamises.

Mõned soovitused seoses Brexitiks ettevalmistamisega:

·         Tollivormistusteks on nõutav ettevõtjate registreerimise ja identifitseerimise (EORI) number, mida tuleks aegsasti taotleda MTA kodulehe kaudu.

·         Tutvuge Eesti tollitariifistikus ÜKst sissetoodavatele kaupadele rakenduvate maksumäärade ja ELi sisseveole kehtestatud piirangute või erinõuetega (nt eriluba või litsentsi taotlemise vajadus).

·         Tutvuge MTA kodulehel tollialaste suuniste ja juhistega rubriigis „Toll, kaubavahetus“ ja/või registreerige personaalsele nõustamisele telefonil 880 0814 või meilil tolliinfo@emta.ee.

·         Tutvuge maksustamisega seotud muudatustega MTA kodulehel.

Lisamaterjalid

·         Euroopa Komisjoni faktileht kauplejatele

·         Euroopa Komisjoni tollijuhendid ettevõtjatele leiab siit ja siit

·         Euroopa Komisjoni soovitused ELi ettevõtjatele

·         Välisministeeriumi infoleht Brexiti teemal

Viimased uudised