Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

raudtee

2023. aastal toimus Eesti raudteedel 12 avaliku raudteeohutusega seotud juhtumit, neist 7 olid sõiduki ja rongi kokkupõrked raudteeülesõidukohtades ja 5 otsasõidud raudteel viibinud inimestele. Õnnetusjuhtumite tõttu hukkus 2  ja vigastada sai 3 inimest.

Enim õnnetusjuhtumeid raudteel toimus III kategooria ülesõidukohtadel, mis on tähistatud vastavate liiklusmärkidega. Jätkuvalt on probleemiks sõidukijuhtide tähelepanematus. Sõidukijuhid ei arvesta raudteeülesõidukohale lähenedes võimaliku peatumise vajadusega ning teeoludega, mis ei pruugi olla ideaalsed.   

2023. aastal toimunud otsasõidud ja ettevõtjate poolt registreeritud ohtlikud olukorrad jalakäijatega viitavad sellele, et liiklejad ei veendu enne raudtee ületamist ohutuses, kiirustatakse ning ei arvestata võimalusega, et kõrvalteelt läheneb rong.

Maakondade kaupa jagunesid õnnetusjuhtumid 2023. aastal järgnevalt

–    2 Raplamaal;
–    1 Järvamaal;
–    1 Jõgevamaal;
–    4 Lääne-Virumaal;
–    2 Ida- Virumaal;
–    2 Harjumaal.

TTJA tuletab meelde, et raudtee ületamisel ja raudtee läheduses tuleb olla äärmiselt tähelepanelik .

Raudteeülesõidukohale lähenedes:

  • vähenda kiirust, et vajaduse korral sõiduk peatada;
  • järgi liiklusmärke ja valgusfoore;
  • vaata, kuula ja ole tähelepanelik, et veenduda liikumise jätkamise ohutuses;
  • anna alati lähenevale raudteesõidukile liiklemisel eesõigust!

Raudteed on keelatud ületada väljaspool raudtee ületuskohti. Halva nähtavuse (nt pimeda ajal, tiheda saju ja udu, pimestava päikesega) ning libedaga tuleb raudtee ületamisel olla eriliselt tähelepanelik. Autojuhid peavad libedaga arvestama sõiduki pikema pidurdusteekonnaga ning alustama tavapärasest varem sõiduki kiiruse vähendamist enne ülesõitu.

Viimased uudised