Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mõniste päästjad. Foto: Lõuna päästekeskus

Kolmapäeval, 21. veebruaril tähistavad Mõniste päästjad omakandi organiseeritud tuletõrje 95. aastapäeva, ühtlasi saab 30 aastaseks kohalik kutseline päästekomando. Sel puhul avatakse külalistele uksed, näidatakse päästetehnikat ja räägitakse ohutusest.

21. veebruaril avavad Mõniste päästjad aastapäeva puhul elanikele päästekomando uksed. Külla on oodatud kõik kogukonna ja lähiümbruse elanikud ning pered, kellele soovitakse tehnikat näidata ning päästjate tööst ja ohutusest rääkida. „Praegused Mõniste päästjad ei tegele ainult õnnetuste likvideerimisega, vaid suur osa tööajast läheb kogukonna turvalisuse kasvatamiseks läbi ennetustöö,” rõhutas komandopealik Jean Tamm.  „Ohutusjutu kõrvale saame koos sünnipäevakringlit süüa ja kuuma jooki juua!”

Ürituse avab piduliku kõnega kell 14.00 Lõuna päästekeskuse juht Tagne Tähe. Sõna saavad seejärel veel mitmed silmapaistvaid kohaliku elu vedajad ning head koostööpartnerid. Kultuurivahepalaks annavad väikse kontserti Mõniste Kooli Muusikapesa õpetajad ja õpilased.

Mõniste  tuletõrje ajaloost

Mõniste piirkonnas loetakse organiseeritud tuletõrje alguseks 1929. aasta 8. veebruari, kui loodi Mõniste Vabatahtlik Pritsimeeste Ühing. Ühingu hoone asus tolleaegses Mehka külas.  Ühingusse kuulus umbes kakskümmend ümberkaudsete külade meest, kes olid ühingu asutajateks ja ühtlasi vabatahtlikeks pritsimeesteks. Ühingu uhkuseks oli oma puhkpilliorkester, mis pidudel muusikat mängimas käis.

Nõukogude ajal loodi Mõniste sovhoosi juurde vabatahtlik tuletõrje,  mis tegutses kuni iseseisvusaja alguseni. 1993. aasta 1. oktoobril alustas tööd nelja kutselise päästjaga Mõniste tugikomando. Esimesena palgatud meeste ülesanne oli valmis ehitada komando valveruumid, mille järel kuu aja pärast alustati põhitööga ning tööle võeti veel neli kutselist päästjat. Praegu on Mõniste päästekomandos 18 päästja ja komandopealiku ametikoht. Väljasõiduvalmis on päästeauto, paakauto ja ATV.

Viimased uudised