Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Noortele tisleri ja metallitehnoloogi eriala tutvustamiseks paneb riik mööda Eestit sõitma mobiilsed demolaborid.

Haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi sõnul on laborite eesmärk suunata noori teadlikumalt tegema oma karjäärivalikuid. „Pakkudes noortele võimalust tutvuda erinevate ametite ja tööelu praktiliste külgedega valmistame neid paremini ette tööeluks,” ütles Ojakivi.

Eesti Noorsootöö Keskuse ja OÜ Merkuur koostöös valmivates moodsa tehnika ja tarvilike tööriistadega varustatud laborites tutvustatakse metalli- ja puidutööstuse ameteid. Fookus on metallitehnoloogi ja tisleri erialal ning CNC-pingi opereerimisel, konkreetsetel tööülesannetel ja -võtetel, materjalide töötlemise võimalustel ja nüüdisaegsel tehnoloogial.

Mobiilsed laborid jõuavad kahe aasta jooksul igasse maakonda vähemalt neljal korral, iga kord erinevasse kohalikku omavalitsusse. Külastatakse noortekeskusi, noortelaagreid, noorte infomesse ja muid kohti, kus noored sageli viibivad. Peamine sihtrühm jääb vanusevahemikku 10-15 aastat.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer märkis, et mobiilse teenusega seotakse tehnoloogia tutvustamine konkreetsete ametitega, mille järele on tööturul suur nõudlus.

„Meie suur eesmärk on suurendada noorte kaasatust ja varajast kontakti töömaailmaga ning toetada nende konkurentsivõimet,” ütles Schlümmer. „Usun, et selliseid lahendusi näeme tulevikus ka paljudes teistes valdkondades.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised