Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

Eesti on ostnud HIMARS-i süsteemid, mis jõuavad siia 2025. aastal. Juba saabunud USA mitmikraketiheitja aitab relva toimimise tundmaõppimisega kohe pihta hakata.

„Juba varem USA üksustega põhiliste oskuste ja teadmiste omandamine tähendab, et süsteemide ülevõtmine saab olema selle võrra sujuvam ja see on meile kriitiline ajavõit,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur pärast seda, kui USA teatas detsembris enda kohaolu suurendamisest, seahulgas HIMARS-i siia saatmisest.

Nüüdseks on mitmikraketiheitja ning vastav sõjaväelaste rühm koos muu tehnikaga Eestis, kinnitas Ühendriikide saatkond Tallinnas. Kaitseministeerium selgitas, et HIMARS-i loetakse kõige kaasaegsemaks pikamaa kaudtule süsteemiks maailmas ning selle kasutuselevõtt suurendab Eesti tulevõimet ja annab Eesti kaitsehoiakule strateegilise efekti, vahendab Delfi.

HIMARS-i laskekaugus on ametlikel andmetel 300 kilomeetrit, mis tähendab seda, et näiteks Tapale paigutatuna jääb laskekaugusse terve Eesti territoorium, aga ka näiteks Peterburi ja Pihkva. Edasiarenduste tulemusena loodab relva tootnud Lockheed Martin jõuda 500-kilomeetrise laskekauguseni.

Viimased uudised