Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iga digiränduri parim tööriist on sülearvuti. Selle kaitsmiseks on mõistlik investeerida ka sobivaimasse kotti, mis kaitseb sülerit. Kuid koti valimisel ei tohiks arvestada ainult kaitsmisega, sest sülearvuti kotil on ka muid kasulikke omadusi.

Arvutikott on sülearvuti kõige olulisem aksessuaar. Koti valikuid on stiilsetest käekottidest väga praktiliste seljakottideni, millel on rohkelt taskuid ja vidinaid.

Näiteks on oluline ka see, kas seda kotti on mugav kanda. Lisaks, kas kott meelitab vargaid ligi või ei meelita. Allpool jagame mõtteid sobivaima koti valimiseks sülearvutile.

Kui suur on sinu arvuti?

Mõõda oma arvuti enne koti ostmist üle, et sa saaksid valida täpselt õige suurusega koti. Sülearvuti kott peab mahutama lisaks arvutile ka laadija, ning ruum kotis ka veepudeli ja võileiva jaoks võib aidata päästa sinu päeva.

Kas sa kõnnid pikki vahemaid?

Sülearvuti kotte on seljakoti vormis, üle õla käivaid ja portfelli moodi variante. Koti tüübi valikul tuleb mängu see, kui palju sa oma arvutiga ringi kõnnid.

Seljakott on mugavaim neile, kes liiguvad palju ja kes saavad seljakotis kanda ka teisi päevaks vajalikke asju. Lisaks aitab seljakott jagada koormust õlgadele ja seljale ühtlaselt, erinevalt õlakotist. Üks lihtsam seljakott Kaup24.ee tootevalikus on Acme kotimudel.

Pikemaid vahemaid kõndides võib isegi kergem üle õla käiv kott õlga väsitada ja keha pigem ühele poole kallutada. Kui sa siiski eelistad üle õla käivat kotti, sest see on professionaalsem ja sinule mugavam, siis kontrolli, et koti nööril oleks õla kohal pehmendus.

Reisihimulistele on olemas ka spetsiaalsed käsipagasikohvrid, millel on sülarvuti jaoks eraldi tasku olemas. Kui sinu põhiline mure on see, et lennujaamas oleks mugav, kuid samas et arvutit oleks lihtne kätte saada, siis tasub sul kohvreid uurima.

Mida sa lisaks arvutile kaasas kannad?

Samuti tuleb mõelda sellele, mis teisi vidinaid sa koos sülearvutiga kaasas tahad kanda, sest kotte on selliseid, kuhu mahub vaid arvuti ise sisse, ja ka selliseid, millel on rohkelt taskuid teiste tarvikute jaoks.

Konverentsile või (üli)kooli kaasa võtmiseks oleks väga mugav, kui saaks märkmiku, mõned kirjutusvahendid, laadija ja võibolla väikese veepudeli arvutikotti panna. Kui sa loodadki ainult arvutikotiga ringi kõndida, siis tee väike nimekiri asjadest, mida sa tavaliselt arvutile lisaks kaasas kannad. Arvesta selle nimekirjaga ka kotti valides.

Kui sa tavaliselt hoiad sülearvutit mõne teise koti sees, näiteks seljakoti või suurema käekoti, siis on mõistlik osta arvutile selline pehmendusega kott, mis on tihedalt arvuti ümber ja kaitseb seda kukkumise ja teiste kotis olevate esemete eest.

Kas sulle meeldib koti väljanägemine?

Vali selline kott, mis sulle ka esteetiliselt meeldib ja millega sa hea meelega ringi kõnnid.

Arvutikott võiks sinu väliriiete ja teiste kottidega kokku sobida. Naised võiksid arvestada, et kotti oleks värvide poolest ilus kasutada nii talvel tumedate toonidega kui suvel heledate toonidega.

Lisaks tuletame meelde, et tänavatel liigub vargaid. Seega koti välimus ei tohiks vaatajale kohe öelda, et siin on peidus sülearvuti. Eriti oluline on arvuti varjamine siis, kui sul on mõni äratuntav arvuti mudel, näiteks mõni Macbook. Sa ei taha, et möödamineja saaks ühe silmapilguga ära arvata, kui palju sinu sülearvuti maksab.

Koti kvaliteet

Vaata, et koti materjal kaitseks arvutit võimalikult hästi löökide, kriimustuste ja niiskuse eest. Materjal võiks olla piisavalt sile, et see ei kriibiks arvutit, kuid samas piisavalt tugev, et arvutit müksude eest kaitsta.

Vali kott, mille väliskiht on tehtud veekindlast materjalist, mis ei kulu kiiresti ära. Samas pea silmas, et mida tugevamatest ja paksematest materjalidest kott tehud on, seda raskem see on. Tuleb leida sinu eelistuste järgi kompromiss kerge ja piisavalt kaitsva koti vahel. Lisaks kontrolli lukkude kvaliteeti, sest kui sa valid peenikese plastikust lukuga koti, siis määrab lukk, millal su arvutikott kasutuskõlbmatuks muutub.

Veel mõtteid pakub inglisekeelne Notebookreview.com artikkel arvuti koti valimisest.

Loodetavasti leidsid mõne detaili, millele sa veel mõelnud ei ole, ja oskad nüüd endale sobivama arvutikoti leida. Väikese eeltöö tegemine on oluline, sest õigesti valitud arvutikott kestab aastaid ja käib sinuga kaasas nii kontoris kui perereisidel ja tööreisidel.

Kaup24.ee e-poest leiad laia valiku sülearvuteid ja sülearvutite lisavarustust.

Viimased uudised