Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Misso vallas peeti 13. oktoobri õhtul kinni viis Vietnami kodanikku, kes olid illegaalselt Eestisse jõudnud.

Tähelepanelik inimene teatas neljapäeval kella 17.30 ajal piirivalvele, et nägi Leimani külas viit seljakotiga kahtlast meest üle tee jooksmas, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Sündmusele reageerinud piirivalvurid pidasid veidi enam kui pool tundi peale teate laekumist Tiilige külas kinni viis isikut, kes osutusid Vietnami sotsialistliku vabariigi kodanikeks vanuses 19-31 eluaastat. Mehed toimetati asjaolude selgitamiseks Luhamaa teenistusse.

Luhamaale saabunud meedikud hindasid meeste tervisliku seisundi heaks ning peale esmaseid menetlustoiminguid kehtestati meestele riiki sissesõidukeeld viieks aastaks ning nad konvoeeriti täiendavateks toiminguteks Tartu arestimajja. Tartu halduskohtu otsusega paigutati mehed 15. oktoobri pealelõunal kinnipidamiskeskusesse ning juhtunu üksikasju selgitatakse käimasoleva menetluse raames.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse politseimajor Ain Balderi kinnitusel alustati kriminaalmenetlust tuvastamaks, kes vietnamlased üle Eesti ja Venemaa Föderatsiooni ajutise kontrolljoone toimetasid. „Kui vahele jäänud vietnamlasi ootab ees sotsialistlikule kodumale tagasi saatmine, siis raha eest inimesi üle Eesti piiri Euroopasse toimetavaid kurjategijaid ootab ees kuni seitsmeaastane vabadusekaotus,” nentis Balder.

Menetlust juhtiv Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Aro Siinmaa täiendas, et kui eeluurimine peaks tuvastama, et tegemist on rahvusvahelise inimkaubandusega, võib süüdlasi ees oodata kuni 15-aastane vangistus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised