Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vabatahtlikud

President Kersti Kaljulaid andis pühapäeval Estonia teatri talveaias üle aasta vabatahtlike aumärgid, kelle saajate hulgas olid ka Misso vabatahtlikud päästjad.

Eesti vabatahtlikud teevad Kaljulaiu sõnul talgutel, priitahtlikel päästetöödel, toidupankades, varjupaikades ja lastekodudes, seltsides ja huvialaringides, kohalikku elu paremaks ja huvitavamaks muutes ära mõne väiksema Eesti maakonnatäie tööd.

„Nii mõnelgi juhul tähendavad need päästetud elusid või kergemaks muudetud saatusi. Lisaks on meie riigile väga vaja seda vaimu, seda hoiakut, millega te tegutsete,” sõnas president aumärkide üleandmisel.

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon.

Ühendused ja inimesed, kes on järjepidevalt vabatahtlikke tegevustesse kaasanud ja innustanud. Nominente oli 35, tunnustuse sai viis kaasajat: Eesti Pagulasabi, Eesti Väitlusselts, Siim Rohtla ühendusest ESTSAR, Riina Solman Oleviste hoolekandest ja Rainer Rahasepp Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuurist.

Ettevõtteid, mis soodustavad oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes. Nominente oli antud kategoorias 13, tunnustuse said Stillabunt OÜ ja KPMG Baltics OÜ.

Vabatahtlike, kes tegutsevad järjepidevalt Eesti ühiskonna heaks, tunnustusele esitati 98 inimest. Aumärk anti üle üheksale inimesele ja ühele ühendusele: Henno Sepp (Pärnu Filatelistide Selts, Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts, Pärnu Pensionäride Liit, Pärnu Saarlaste Seltsing), Helen Hiiemäe (Eestimaa Looduse Fond, Teeme Ära talgupäev, Eesti Külaliikumine Kodukant), Anžella Kaljula (Viljandi Toidupank, MTÜ Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühendus), Karl Kirt (Tõrva Noortevolikogu, MTÜ Tõrva Noorte Liit, Tõrva Raadio), Rita Goruškna (Tallinna Invaspordiühing, Tallinna Puuetega Inimeste Koda), Kalju Komissarov (Kuhjavere Külateatrite Festival), Kersti Urbala (Heategevusfond Minu Unistuste Päev), Evar Ojasaar (Muraste külaselts, Tilgu hülged, Kaitseliit, abipolitsei), Norman Aasma (Tallinna Keskraamatukogu) ja Misso Vabatahtlikud (vabatahtlike päästekomando).

Vabatahtlikke aitab tunnustada Kodanikuühiskonna sihtkapital.

Lõunaeestlane

Pildid: Arno Mikkor/presidendi kantselei

Viimased uudised