Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

misso kool

Misso kool muudetakse õpilaste nappuse tõttu järgmisest õppeaastast 6-klassiliseks kooliks ning ühtlasi sulgetakse sealne õpilaskodu, otsustas vallavolikogu.

„Kuna õpilaste vähenemise tõttu on riigipoolne rahastus oluliselt vähenenud, siis seetõttu tuli raske otsus volikogul vastu võtta,” ütles Misso vallavanem Mariliis Raidma Lõunaeestlasele.

16. märtsi istungil tehtud otsuse kohaselt lõpetab järgmisest õppeaastast tegevuse kolmas kooliaste ehk 7.-9. klass ning õpilastel tuleb leida uus kool.

„Edasised tegevused on peamiselt seotud kahel suunal,” selgitas Raidma. „Esiteks leitakse kõigi õpilaste jaoks, kes järgmisel õppeaastal õpivad 7.-9. klassis, neile sobiv kool ning lahendatakse transpordiprobleemid parimal viisil.”

Õpilased Haanjasse ja Vastseliina

Läinud teisipäeval, kaks päeva enne volikogu otsust, korraldati vallavanema sõnul vanemate klasside õpilastele ning lapsevanematele tutvumisreis Haanja Kooli ja Vastseliina Gümnaasiumi, kus lapsed tõenäoliselt kooliteed jätkavad.

„Teine oluline küsimus on koolipersonali toetamine ja sobivate lahenduste leidmine inimestele, kes ümberkorralduse tõttu kaotavad töö,” jätkas Raidma. „Selles osas on töötukassa Võrumaa osakond lubanud nõustada ja pakkuda omapoolseid teenuseid.”

Kümme aastat tagasi, õppeaastal 2006/2007 käis tollases Misso Keskkoolis haridusministeeriumi andmeil 78 õpilast, neist 54 põhikooliklassides ning 24 gümnaasiumiastmes. Käesoleval õppeaastal on koolis 20 õpilast, neist pooled kolmandas kooliastmes.

Arved Breidaks

Viimased uudised