Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poliitikas ei juhtu kunagi midagi niisama. Kui Urve Palo müüs oma otsusega maha eesti inimese, kellele oli lubatud 20 miljonit internetiühenduste jaoks, siis tõstatub küsimus, mis oli selle tehingu hind. Kui palju Palo ja sotsid sellest omale said?

Võib arvata, et otsus sündis enne kohalike valimiste kampaaniat, sest sotsidel olid, nagu alati näpud põhjas. Erinevalt teistest erakondadest pole sotsidel kunagi olnud tugevaid ettevõtjatest toetajaid, sest ettevõtjatele ei meeldi sotside maksutõusu ideed. Läänes toetavad sotse traditsiooniliselt ametiühingud, mis Eestis on väga nõrgad. Eestis sotsidel tulubaas puudub.

Varasematel aastatel oli Eesti sotside põhitoetaja olnud Moskva sidemetega ärimees Oleg Ossinovski, kes ostis nõnda oma pojale erakonna esimehe ametikoha. Ossinovski on aga seoses altkäemaksusüüdistustega Lätis uurimise all ja raha liikumine takistatud, seetõttu pole Ossinovski viimasel ajal sotse toetanud.

Sotsidel on näpud põhjas. Seetõttu on loogiline, et Urve Palo, kes oli lubanud 20 miljonit inimestele internetiühenduste jaoks, andis selle raha teistele, et saada vastu toetust valimiskampaania korraldamiseks. Millegi muuga on Palo inimeste-vastast otsust raske põhjendada.

Ehk teisisõnu: sotsid korraldasid kohalike omavalitsuste kampaania ja tulid võimule, kaasa arvatud Võrus inimeste internetiühendusteks mõeldud raha eest. Kaotajaks olid eesti inimesed, nii nagu alati sellistel puhkudel.

Kui aga vastab tõele see, mida Palo nüüd räägib, et tegemist oli algusest peale keelatud riigiabiga, mida poleks tohtinud kunagi inimestele internetiühenduste jaoks anda, siis peaks Palo kirjutama oma rumaluse ja saamatuse ning rahva petmise tõttu koheselt lahkumisavalduse ja häbenema. Selliste alatute petiste koht pole poliitikas.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised