Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viimastel päevadel on tõusnud maailma meedia tähelepanu keskmesse kaks nime: Facebook ja Cambridge Analytica. Räägitakse koguni, et ohus on kõigi Facebooki kasutajate andmed ning Facebooki kasutamine tuleks ära lõpetada. Facebooki aktsia on olnud uudiste peale vabalanguses ja firma on kaotanud paari päevaga oma väärtusest 7 protsenti, mis rahas teeb ligi 30 miljardit eurot.

Asi on otsapidi seotud USA presidendi Donald Trumpi valimiskampaaniaga, mis kasutas IT-firma Cambridge Analytica (CA) teenuseid. CA omakorda omas tänu ühele Facebooki programmijupile ehk API-le juurdepääsu ligi 50 miljoni kasitaja andmetele. Facebooki API võib omale luua iga arvutikasutaja, aga küsimus on nüüd selles, kas Facebook andis CA-le teatud eriõigused. Ehk siis müütas raha eest oma kasutajate andmeid.

CA kohta on teada, et firma on mitme miljoni euro suuruse teenustasu eest aidanud 2015. aastal mõjutada Nigeeria presidendi ja St Kitts and Nevise peaministri valimisi, edastab Guardian. Ühtlasi, nagu välja tuleb, pakuti raha eest poliitikutele koguni oma konkurentide privaatkirju.

Facebooki asutaja ja juht Mark Zuckerberg on juhtunu pärast vabandanud. Paljud inimesed üle kogu maailma on aga selle peale oma Facebooki konto kinni pannud, mis ongi toonud kaasa Facebooki aktsiahinna languse.

https://www.theguardian.com/uk-news/2018/mar/21/cambridge-analytica-offered-politicians-hacked-emails-witnesses-say

Viimased uudised