Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

On selline huvitav film nagu „Mis juhtus Andres Lapeteusega?” Mina olen aga paari viimase Võru linnavolikogu istungi ajal mõelnud, et huvitav, mis juhtus endise Haanja vallavanema, nüüdse Võru võimuliitu kuuluva sotsiaaldemokraadi Juri Gotmansiga.

Sest midagi on temaga ilmselgelt juhtunud. Kui enne oli Gotmans äärmiselt sõbralik ja lahke, pildus naeratusi ja tervitusi vasakule ning paremale ega kortsutanud iialgi kulmu, siis nüüd istub volikogu laua taga üks tigedat herilast meenutav meesterahvas, silmad kurjalt vidukil ja suu kriipsuks tõmmatud. Ning pillub naeratuste ja tervituste asemel sarkastilisi märkusi ja kisub kaasvolikogulastega tüli.

Selline harjumatu olukord sunnib paratamatult küsima, et mis härra Gotmansiga siis õigupoolest juhtus. Üks võimalus on see, et ta on Anti Allase peale pahane, sest Allas ei saa Gotmansiga läbi ning andis Gotmansi ihaldatud abilinnapea koha hoopis oma erakonnakaaslasele Toomas Sarapuule, kellega tal on soojad suhted. Samas pärast Sarapuu abilinnapeaks saamist Gotmans veel mokaotsast naeratas, umbes nagu Toots, kui Teele teda põsest näpistas, nii et midagi peab veel olema.

Kuna Gotmans muutus tigedaks põrnikaks pärast Võru Vee juhiks saamist, siis kahtlustan, et temaga toimunud metamorfoos on seotud just sellega. Kuid mis on siis Võru Vees ikkagi sellist, mis Gotmansile sedasi mõjus? Haanja vallavanemana töötas ta ju samuti vastutusrikkal kohal, nii et asi ei saa olla selles, et ta nüüd tähtis ülemus on. Asi peab olema muus.

Kui nüüd meenutada, mis juhtus keskerakondlase Jüri Miksiga, kui temast Võru Vee juht sai, siis läheb pilt selgemaks. Miks oli samuti enne Võru Vee juhiks saamist hästi muhe tegelane, viskas telefonis nalja, kui talle helistasin, ja jagas enne valimisi kõikidele, kes soovisid, lahkesti kingitusi. Nagu jõuluvana. Aga nii, kui Võru Vee juhiks sai, oli kui ära tehtud! Isegi lähedased sõbrad ja tuttavad ei tundnud enam meest ära. Miksi metamorfoos kulmineerus purjuspäi ametiauto roolis üle tänavakivide paarutamise ja selle pärast algatatud kriminaalasjaga, mis, tõsi küll, õnneks heade sõprade ja tuttavate abiga kinni mätsiti. Ka iseloom ei olnud Jüril enam sama. Kui talle nüüd helistasin, siis kärkis ja paukus ta nagu vanakurat välku kuuldes, ja ähvardas ajakirjanikke tema kohta kirjutatud tekstide pärast kohtusse kaevata.

Natuke aega tagasi kuulsin, et Gotmansi Jüri oli samuti kedagi kohtusse kaevata ähvardanud ja selleks juba advokaadigi võtnud. Nii et hakka või arvama, et Võru Veel on mingi must maagia või halb karma, mis selle juhid arust ära ajab. Igaks juhuks ei ole mõtet Gotmansi praegu Võru Vee auto rooli lasta, sest kes teab, mis õnnetus niimoodi veel juhtuda võib. Miksil läks õnneks, patrull passis sealsamas, aga Gotmansiga võib-olla enam nii hästi ei lähe. Vähemasti senikaua võiks olla ettevaatlik, kuni selgub, mis Gotmansiga ikkagi juhtus, ja kas see, mis juhtus, on püsiv või ajutine. Parem karta kui kahetseda.

Ahjaa, aga mis siis ikkagi juhtus Andres Lapeteusega? Tema läks kompromissile oma südametunnistusega. Nii võib väga kergesti juhtuda, kui sa oma võimu ja positsiooni üleliia armastama hakkad ja muid elus olulisi asju enam tähele ei pane.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised