Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kagu ühistranspordikeskus

Möödunud aastal bravuurikalt lubatud tasuta ühistransporti üle Eesti ei tulegi. Nimelt allkirjastas majandus- ja taristuminister Kadri Simson täna määruse, millega saab maakondlikult kehtestada bussitranspordi piletihinnad.

Ministri määrus paneb paika vahemiku, mille raames võib maanteeamet maakondades bussiliinidel hinna kehtestada. Vahemik ulatub nullist senise kõrgeima maakondades kehtinud piletihinnani, vahendab Õhtuleht.

Vahemik hinnatõusu kaasa ei too. Nimelt on sätestatud, et kuna riigieelarves on ette nähtud raha piletitulu täies mahus kompenseerimiseks, siis ei tohi maanteeameti kehtestatav sõidukilomeetri hind ja piletihind olla kõrgem kui seni ühes või teises maakonnas kehtinud sõidukilomeetri hind ja piletihind.

Minister ütles, et määruse järgi on kõigil maakondadel võimalus tasuta ühistranspordi rakendamiseks. Määrus tähendab seda, et ühistranspordikeskustel on võimalus jätkata ka senise süsteemiga ehk küsida sõidu eest endiselt piletit. Taoline otsus sündis koostöös maanteeameti ja ühistranspordikeskustega, kellega suheldes jäi kõlama, et leidub keskusi, kes soovivad jätkata tänase süsteemiga ehk küsida piletihinda.

Täna ministri allkirja saanud määrus on aluseks maanteeameti peadirektorile konkreetsete hindade kehtestamiseks.

Viimased uudised