Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusministeeriumi ettepaneku kohaselt täiendatakse valitsuse sihtotstarbelist reservi 5,5 miljoni euro võrra, et ministeeriumil oleks võimalik raha kasutada kohalike omavalitsuste toetamiseks Ukraina sõjapõgenikele vältimatu abi osutamisel ja majutuse pakkumisel.  

Põgenikele vältimatu abi ja majutamiskulude hüvitamiseks planeeriti vahendid valitsuse reservi kevadel riigi 2022. aasta lisaeelarvega. „Tehnilise korraldusena lisatakse need nüüd reservi tegevuste loetellu, et raha saaks korraliselt taotleda ja eraldada,“ selgitas riigihalduse minister Riina Solman. „Meie huvi on, et raha jõuaks esimesel võimalusel omavalitsusteni ja nendesse kulukohtadesse, kus täna kõige pakilisem vajadus.“

Ministri sõnul on paljud omavalitsused olukorras, kus Ukraina sõjapõgenikele tuleb leida näiteks teadmata perioodiks eluase. „On räägitud, et omavalitsustele antav toetus võiks aidata täna majutuskohti ette valmistada ja ka riigi käes olevaid pindu eluruumideks kohandada, ent kõigis valdades ei leidu selliseid ruume piisavalt,“ märkis Solman. „Kogu majutuse teema tuleks riigil tervikuna paremini läbi mõelda ja korraldada. Kuna Ukraina põgenike majutamisega kaasnevad erinevad mured, vajavad omavalitsused lisaks rahale rohkem just riigipoolseid lahendusi ja tuge,“ lisas ta.

Protokollise otsuse reservi täiendamiseks langetas valitsus neljapäeval, täpsemad lahendused vahendite kasutamiseks on väljatöötamisel.

Viimased uudised