Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Riina Solman oli reedel ringkäigul Kesk-Eestis, kus arutas kohalike omavalitsuste, kogukondade ja noorte esindajatega, kuidas hoida Eestimaa südames elu sees ja vältida sealt inimeste kolimist suurematesse keskustesse. Oluliseks tugisambaks on piirkonnas Järvamaa haigla, mis on Eesti tagala nii koroonakriisi kui ka julgeoleku vaatest.

„Nii tugev, kui on elu Eestimaa südames, nii hästi läheb ka Eestis tervikuna. Me peame aitama sel südamel elavalt tuksuda, nii et ka Kesk-Eesti piirkond oleks atraktiivne elupaik nii täna kui homme,“ ütles riigihalduse minister Riina Solman. „Me oleme harjunud pigem mõtlema, et äärealades on väljakutsed elanike arvu püsimisega, ent tegelikult seisavad samasuguste muredega silmitsi ka Eestimaa keskel paiknevad omavalitsused – Paide, Järva ja Türi. Omavalitsused ja riik saavad koostöös leida lahendusi, kuidas panustada piirkonna arengusse ning aidata kaasa selle elujõulisusele. Lisaks töökohtadele, lasteaia- ja koolikohtadele ning kaasaegsele ja mugavale taristule, annab Kesk-Eesti piirkonnale tugevust juurde turvatunne vajadusel lähedal olevast kvaliteetsest arstiabist Järvamaa haiglas,“ sõnas Solman.

„Järvamaa haigla pole mitte üksnes regionaalsel tasandil oluline, vaid on väga oluline Eestile tervikuna. See on mitmes mõttes meie tagala, pakkudes tuge nii koroonakriisi kui julgeoleku vaatest. On rõõm näha, et Järvamaa haiglal on peagi valmimas uus kaasaegne juurdeehitus, mille ehitamist toetab ka riik ja Euroopa Liit. See annab haigla meditsiinikvaliteedile hoopis uue hingamise ja paremad võimalused.“

„Külastades Kesk-Eestit nägin, kuidas sealsed ametnikud koostöös kohalikega on aktiivselt seisnud piirkonna hea käekäigu eest. Sealsed tegusad noored on piirkonna tuleviku võtmeks. Usun, et Kesk-Eestil on head eeldused olla jõuliselt tuksuvaks Eestimaa südameks, “ tunnustas riigihalduse minister Riina Solman.

„Samal ajal on Paides, Türil ja Järvamaal äärealastumise vältimise kõrval teisedki omad väljakutsed. Nii nagu on paljudel teistel energiahindade kallinemisest tulenevalt tuntavalt raskem, kui oli veel mõne aja eest, on ka Kesk-Eesti omavalitsused silmitsi väljakutsetega, kuidas halvenenud majandusolukorras planeeritud eelarvetega toime tulla,“ ütles minister Solman.

„Suures pildis me näeme rahandusministeeriumi majandusprognoosist, et omavalitsused tervikuna saavad hakkama, ent on ka nõrgemas seisus olevaid piirkondi ja seal peab riik vajadusel appi tulema. Oleme juba välja töötanud ka omavalitsustele laieneva elektri universaalteenuse ning kinnitan, et oleme omavalitsuste finantskäekäiku pidevalt seiramas ja olukorra halvenedes valmis reageerima täiendava toega. Me ei jäta omavalitsusi muredega üksi, vaid püüame leida koos lahendusi,“ kinnitas minister Solman.

Viimased uudised