Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister saatis energia kokkuhoiumeetmetele laekunud tagasiside põhjal kohalikele omavalitsustele pöördumise, milles kutsub üles aasta viimasel nädalal omavalitsuste eelarvelisi asutusi veelgi suuremat energiasäästu kasutama.

Kohaliku omavalitsused seisavad silmitsi mitme tõsise kriisiga: kõrged energiahinnad koos kõrge üldise inflatsiooniga, töötajate palgatõusu ootustele vastamine ja Ukraina sõjapõgenikele teenuste pakkumine. „Olen omavalitsustele väga tänulik, et nad on rasketele oludele ja rahakitsikusele vaatamata suutnud tagada lastele lasteaedades, koolides ja huvikoolides soojad ruumid ja koolilõuna, samal ajal nutikalt energiakokkuhoiu meetmeid rakendades,“ märkis riigihalduse minister Riina Solman.

Energiakriisi tingimustes korrigeerib oma tarbimist kogu avalik sektor. Näiteks jälgitakse ministeeriumide ühishoones ruumikasutust ning vähendatakse köetavat kontoripinda perioodidel, kui paljud inimesed puhkavad. „Sellisteks perioodideks on üldiselt koolivaheajad, kus lülitame hoones osaliselt kütte välja ning töötajad saavad kasutada teisi korruseid,“ rääkis Solman.

Minister kutsub ka omavalitsusi üles aastalõpu viimast nädalat võimalikult energiasäästlikult kasutama.

Kuna lähikuudel ei ole energiahindades leevendust oodata, on kokkuhoid jätkuvalt aktuaalne. „Toetame omavalitsusi hetketingimustes, kuidas saame. Laiendasime neile elektri universaalteenuse, samuti oleme välja töötamas hindade leevenduseks mõeldud 10,4 miljoni euro suuruse toetuse jaotuspõhimõtteid,“ lisas Solman.

Sügisel läbiviidud küsitlus omavalitsuste energia kokkuhoiu kavatsuste kohta näitas, et suurem osa linnu ja valdu olid säästumeetmeid kas rakendamas või neid plaanimas. Esialgsed tulemused näitavad, et võrreldes eelmise aastaga oktoobrikuuga on omavalitsuste elektritarbimine kokku vähenenud 10 protsenti.

Viimased uudised