Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HTM

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas on täna ja homme Brüsselis, kus külastab Brüsseli IV Euroopa Kooli ning osaleb Euroopa Komisjoni korraldataval Euroopa hariduse tippkohtumisel. Reedel osaleb Lukas Euroopa Liidu teadusministrite kohtumisel.

Täna hommikul on minister Lukas külas Brüsseli IV Euroopa Kooli eestikeelsel sektsioonil Laekenis ning kohtub sealsete eesti õpilaste, õpetajate ja eestlasest direktori Marko Mattusega.

Päeval kohtub Lukas Eesti suursaadikuga Belgias, Artur Kink’iga, kes tutvustab ministrile Brüsseli Eesti kogukonna tegemisi.

Päeva teises pooles osaleb minister Euroopa hariduse tippkohtumise lõpupaneelis, kus on fookuses Ukrainasõjapõgenike lõimimine haridusse. Tippkohtumine on haridusvaldkonna partnerite üleeuroopaline suursündmus, mis on toimunud alates 2018. aastast. Tänavu tähistatakse Euroopas noorteaastat, nii on sel aastal hariduse tippkohtumise keskmes noored, kuid puudutatakse ka digiõpet ja roheharidust, kaasamist, investeeringuid haridusse ja Euroopa ülikoolide strateegia rakendamist.

Homme osaleb minister Euroopa Liidu teadusministrite kohtumisel. Istungil kiidetakse heaks nõukogu järeldused teadustaristu ja Euroopa innovatsioonikava kohta. Lisaks võetakse vastu soovitused teadmiste väärindamise toetamiseks ehk kuidas teadmisi ühiskonna hüvanguks paremini kasutada. Ministrid arutavad ka teadusuuringute rolli üle poliitikakujundamises ja kuidas kaasata teadlasi ja teadust poliitilistesse aruteludesse.

Viimased uudised