Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väliskaubandus- ja IT-minister kohtus eile Eesti Posti juhtkonnaga, et arutada ettevõtte käekäiku ning viia läbi üldkoosolek.

Omniva (ärinimega AS Eesti Post) üldkoosolek kinnitas ettevõtte 2018. aasta majandustulemused ning otsustas maksta riigi tuludesse dividendideks 1 600 000 eurot. Ülejäänud (akumuleerunud) kasum summas 12 297 220 eurot jääb seoses finantseerimisvajadustega jaotamata. AS Eesti Posti 2018. aasta puhaskasum oli 2 041 592 eurot.

Väliskaubandus- ja IT-ministri kinnitusel vajavad Omniva postitöötajad selgelt palgatõusu. „Kindlasti toetan postitöötajate palgatõusu, võimalikke lahendusi hakkame otsima ja postivõrgu ümberkujundamise teemasid lähiajal eraldi koosolekutel käsitlema,“ sõnas minister.

„Kindlasti peab perioodika vaatamata üldisele hinnasurvele jätkuvalt jõudma tellija koduukse taha postkasti 6 päeval nädalas ja selle nimel tuleb MKM-il ja Eesti Postil ühiselt pingutada ja vastavad lahendused leida,” lisas minister Kingo.

Kingo palus ettevõtte juhatusel esitada ka ülevaade ettevõtte struktuurist ja hinnata võimalusi ettevõtte tõhusamaks juhtimiseks.

Ettevõtte juht Ansi Arumeel esitas ministrile ka küllakutse Omniva uude logistika- ja jaotuskeskusse ning teistesse postiasutustesse, mille minister ka vastu võttis.

 

Viimased uudised