Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalministeeriumi pilt.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles täna Genfis Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni ILO peakonverentsil peetud kõnes, et tuleviku tööturul peab saama kõige olulisemaks inimene ja tema töö. „Kuigi digitaalne muutus töötamise vormides muudab oluliselt töö sisu ning töötamise vormid muutuvad paindlikumaks, on siiski oluline seista sotsiaalse õigluse eest ning astuda jõuliselt vastu ka töökeskkonnas aset leidvale kiusamisele,“ sõnas minister.

Minister Kiik tõi esile ka nutikaid lahendusi, mida on juba Eestis kasutusele võetud, et tagada töötajatele õiglasi töötingimusi ja sotsiaalset kaitset ning võrdväärset panustamist sellesse. Näitena kaasaegsetest töövormidest tõi ta välja sõidujagamisplatvormide koostöö maksu- ja tolliametiga, mis võimaldab töötajatel, kes kasutavad uusi töötamise vorme täita lihtsalt ka kaasnevaid maksukohustusi.

Samuti rõhutas ta kõnes vajadust tagada kõigile töötajatele ja ka iseendale tööandjateks olijatele võrdne ja kestlik ligipääs sotsiaalkaitsele. „Tööleping üksi ei saa olla sotsiaalkindlustuse keskmes, tuleviku sotsiaalkaitse süsteemid peavad lähtuma inimesest olenemata tema töö tegemise vormist,“ ütles minister Kiik.

Minister lisas, et digipööre töömaailmas võib kaasa tuua ka tööohutus- ja terviseriske, mille ennetamiseks Eestis on loomisel digitaalne tööelu infosüsteem, mis aitab erinevate andmebaaside vahel infot vahetades paremini nii töötajatel, tööandjatel kui erinevatel ametkondadel töökeskkonnast tulenevaid riske ennetada.

Käesoleval aastal tähistab Rahvusvaheline Tööorganisatsioon oma 100. aastapäeva. Peakonverentsile on kogunenud pea 6000 delegaati, kes esindavad valitsusi, tööandjaid ja ametiühinguid. Kohtumisel kavandatakse ILO 100. aastapäeva deklaratsiooni vastu võtmist, mis keskendub tuleviku tööle. Samuti käsitletakse naiste ja meeste vastase vägivalla ja ahistamise teemasid töömaailmas.

ILO ehk rahvusvaheline tööorganisatsioon on ainus kolmepoolne ÜRO agentuur, mis on loodud 1919. aastal ning ühendab praeguseks 187 liikmesriigi valitsusi, tööandjaid ja ametühinguid. Selle eesmärk on kehtestada tööstandardeid, töötada välja poliitikaid ja programme, mis edendavad inimväärset tööd kõigile.

Viimased uudised