Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mart Järvik Võrus Uma Meki üritusel. Maaeluministeeriumi pilt

Maaeluminister Mart Järvik ütles täna ETV „Esimeses stuudios”, et kui kalatootja M.V.Wooli kohta on olemas tõendid seotuses tervisele ohtliku bakteriga, peaks tehase sulgema.

Järvik ütles, et teisipäevasest leiust teavitas teda ministeeriumi asekantsler, aga kuivõrd tegu on niivõrd uue infoga, siis sellega saab tegelda alles kolmapäeval.

Järviku sõnul on meedia liialt meelevaldselt Eesti kalatootja ning listeeriabakterist põhjustatud surmad kokku viinud, sest tema teada pole siiani esitatud ühtki kaljukindlat tõendit.

„Seni, kuni pole kindlalt tõendeid minu laual, ei saa mina väita, et M. V. Wooli toodete tagajärjel on keegi surnud. Esitagu mulle mingi tõend, kasvõi surmatõend,” ütles Järvik.

Järvik nentis siiski saatejuht Johannes Tralla küsimusele vastates, et ta ei kahtle selles, et bakteri jäljed viivad M. V. Wooli tehaseni.

Maaeluministeri sõnul on tema jaoks ühtmoodi tähtsad nii rahva tervis kui Eesti kalatööstuse normaalne toimimine. Järvik eitas, et tal oleks olnud mingeid kontakte kalatehase omaniku Mati Vetevooluga.

Järviku sõnul peaks VTA juht, kui tõendid on tõesti olemas, M. V. Wooli tehase sulgema, kuid seda pole tehtud.

Viimased uudised