Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elektri universaalteenusele üle minna soovivad kodud ei pea uue eelnõu kohaselt oma senisele elektripakkujale leppetrahve maksma, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan. Teenus on aga suunatud üksnes kodutarbijatele ning ettevõtted sellega liituda ei saa.

Elektrituruseaduse ja konkurentsiseaduse muutmise eelnõu kohaselt saavad kodutarbijad võimaluse osta elektrit universaalteenusena ning paika pannakse ka alused selle hinna määramiseks.

Järvan rääkis Vikerraadio saates „Uudis+”, et praegu lõppfaasis olev eelnõu puudutab kodutarbijaid, kelle hulka kuuluvad ka korteriühistud, kuid lähtuvalt Euroopa Liidu riigiabi reeglitest ettevõtteid selle meetmega ei aidata. Universaalteenuse saamiseks ei pea inimene olema Eesti Energia klient.

„Selle seaduseelnõuga kohustame Eesti Energiat kui elektritootjat pakkuma universaalteenust, aga müüjad on mitmed turuosalised ja ka nemad saavad pakkuda oma tarbijatele universaalteenust,” selgitas Järvan. „Nemad ostavad Eesti Energialt tootmist ja müüvad edasi kodutarbijale. Läbi oma senise elektrimüüja saab ka seda teenust hankida.”

Viimased uudised