Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eesti kaitsevõime jääb mõneks kuuks lünklikuks, kuna Ukrainasse saadetakse ära haubitsad, aga see pole kaitseministeeriumi hinnangul probleem.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm tunnistas ERR-i saates „Esimene stuudio”, et Eestil tekib kaitsevõimes mõne kuu pikkune lünk. Salm ütles, Eesti on võtnud kalkuleeritud riske, kuna Eestile otsest sõjalist ohtu ei ole. Salm, lisas, et sõda ei alga üleöö, ja kui algab, siis võidetakse see kiiresti.

Salm ütles, et Eesti otsus eraldada Ukrainale 113 miljoni euro ulatuses sõjalist abi on eelkõige suunatud liitlastele, et nemad sama teeksid. Tema sõnul tuleb leida viise, kuidas inspireerida Saksamaad Ukrainat julgemalt abistama.

Homse Ramsteini kohtumise idee on Salmi sõnul liitlasi inspireerida. „Kui Eesti-suurune riik ütleb, et me oleme tänaseks andnud 400 miljonit eurot, ühe protsendi sisemajanduse koguproduktist (SKP), siis teeme arvutuse, et üks protsent SKP-st Ühendkuningriigis on 40 miljardit, USA-s mitusada miljardit. See on see, mis inspireerib. Inspireerib see, kui nii väike riik suudab panustada. Inspireerib see, kui meie ütleme, et võtsime riski oma kaitsevõime arvelt. Kuidas saab mõni teine lääne liitlane rääkida, et ei saa seda teha, kuna peavad riski võtma,” rääkis kantsler.

Viimased uudised