Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Ukraina põgenike ja sõja tõttu kannatavate inimeste toetuseks saab annetada raha tulumaksuvabalt läbi mitme aktiivselt humanitaarabiga tegeleva organisatsiooni.

„Palju küsitakse, kuidas saaks meie inimeste ja ettevõtete poolt ukrainlasi aidata. Punane Rist, Mondo, Pagulasabi ja Ukraina Kultuurikeskus tegelevad aktiivselt Ukraina põgenike ja inimeste aitamisega ning nende ühingute kaudu saab annetada tulumaksuvabalt,“ ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Tulumaksusoodustusega heategevuslike ja avalikes huvides tegutsevate ühingute nimekiri on leitav Maksu- ja Tolliameti kodulehel.https://www.emta.ee/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tulumaksusoodustusega-uhingule/nimekirjas-olevad-uhingud. Nimekirjas olevatele ühingutele saavad ettevõtjad tulumaksuseaduses sätestatud piirides annetada maksuvabalt. Inimestel on aga võimalik nendele ühingutele tehtud annetused hiljem oma maksustatavast tulust maha arvata.

MTÜ Eesti Pagulasabi ühendab Punase Risti, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskuse kaudu tulnud abi ja pakkumised ning hoiab sidet riigiasutustega. Eesti Pagulasabi kaardistab erinevaid elu- ja töökohtade, asjade ja teenuste pakkumisi aadressilhttps://www.pagulasabi.ee/paku-abi

Annetustega Ukraina inimeste abistamiseks on järgnevad võimalused:

  • Algatus “Ukraina heaks!” – https://www.ukrainaheaks.ee vahendab kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele. Lähemat infot nende tegevuste kohta leiab kampaania lehel: https://www.facebook.com/ukrainaheaks.
  • Eesti Punane Rist – https://redcross.ee/ kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiab Eesti Punase Risti veebilehel: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Viimased uudised