Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Justiitsministeerium määras rahatrahvi Põlva kohtutäiturile Aive Kolsarile, kelle suhtes algatati aprillis distsiplinaarmenetlus, mille kohaselt ei jätnud täitur võlgnike kontode arestimisel neile seaduses ette nähtud minimaalset summat.

„Hetkel saame öelda nii palju, et menetlus on läbi viidud ja antud käskkiri, millega tuvastasime rikkumised ning määrasime karistuseks rahatrahvi,” ütles Ärilehele ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik, kuid lisas, et Kolsaril on õigus käskkiri 30 päeva jooksul selle kättesaamisest vaidlustada. Sellest tulenevalt ei saanud ministeerium käskkirja ega trahvi suurust avalikustada.

Kohtutäituril on aega 3. juulini, et käskkiri vaidlustada.

Kolsar ütles, et on otsuse kätte saanud ja analüüsib seda. „Paljuski on ministeeriumi otsus tendentslik ja ei püüdle objektiivsusele,” sõnas ta. „Kuna otsus ei ole veel jõustunud, siis ei ole korrektne rääkida aset leidnud rikkumisest.”

Ärileht kirjutas aprillis, et justiitsministeerium algatas distsiplinaarmenetluse, kuna kohtutäitur oli 24 korral arestimise aktiga lubanud pangal kinni pidada kogu võlgniku pangakontol oleva raha.

Viimased uudised