Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu pilt.

Möödunud nädalavahetusel, 28.-30. juunil toimus Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Noorte Kotkaste iga-aastane patrullvõistlus „Mini-Erna”, mille võitsid sel korral Põlva maleva noorkotkad. Teisele kohale tulid Tartu noorkotkad ja kolmandale positsioonile tõusis Rapla poiste võistkond.

Reedest pühapäevani kestnud „Mini-Erna” mõõduvõtul pani end proovile 14 eesti soost Noorte Kotkaste võistkonda, kaks külalisvõistkonda Lätist ja Leedust ning kodutütarde esindusvõistkond Harjumaalt. Kokku osales võistlustules 17 neljaliikmelist meeskonda, kes said oskusi, teadmisi ja võistlusvaimu demonstreerida Jõgevamaa mitmekesisel maastikul.

Linnulennult 25-kilomeetrine võistlustrass, millele peakorraldaja Kristian Vaarpuu sõnul sai iga meeskond oma kodukohas stardi pakiautomaadist, nõudis sama palju jõudu kui mõistust. „Vastutegevuseks [seati] marodöörid, kes vallutamas me maad. Leida tuli koordinaadid, et lõpetada see äng. Aega oli 39 tundi ja see kõik õpetas meile üht – edu saadab neid, kes valmistavad end ette. Võitjaks tulevad need, kes tunnevad maad, suudavad aru saada eesmärgist, töötavad meeskonnana ja omavad tugevat tahet. Elada vabana baseerub meie endi tahtel,” lisas Vaarpuu.

Peavanema Silver Tamme sõnul on võistlus igal aastal eriilmeline ja peegeldamas korraldusmeeskonna stiili. „Esimest korda oli rakendatud sedavõrd suurel määral tehnilisi lahendusi ning võitlejaid olid sunnitud näitama meeskonnatöö kõrval ka planeerimis- ja analüüsioskusi,” sõnas Tamm.

Võistlus lõppes pühapäeva keskpäeval Sõõru lähistel Jõgevamaal, kuhu jõudis 17-st startinud võistkonnast 16. Kodutütarde tiim ületas finišijoone. Autasustamisel tõstis peavanem Tamm esile lisaks tublidele ja sitketele noorkotkastele nende juhendajaid, kes panustavad noorte väljaõppesse ja treeningusse märkimisväärselt, ulatades Põlva maleva noorkotkastele üle Mini-Erna rändkarika ja rauast kotkasuled.

Põlva meeskonda kuulusid noorkotkad Karel Kets, Harri Sikka, Marvin Poltan ja  Matthias Neerot.

Viimased uudised