Millist Layer 2 lahendust vajab Web3? Snorter Bot, BTC Hyper ja BTCBULL loovad uut kihistust
Avaldatud: 17 juuni, 2025Web3 ei ole enam pelgalt tehniline unistus – see on kiiresti arenev ökosüsteem, mis vajab uusi kihte, et kasvada. Kui Ethereum, Solana ja Bitcoin olid seni plokiahela revolutsiooni alustalad, siis nende järgmise taseme kasutusvõimalused sõltuvad Layer 2 lahendustest, mis pakuvad rohkem kiirust, funktsionaalsust ja kasutajasõbralikkust.
Kuid igal plokiahelal on omad kitsaskohad. Solana on küll ülikiire, kuid vajab tööriistu, mis suudaks seda kiirust praktiliselt ära kasutada – näiteks Snorter Bot, mis toob kauplemise otse Telegrami. Bitcoin, kõige turvalisem plokiahel, on seni jäänud nutilepingutest kõrvale, kuid BTC Hyper lubab sellele lisada Solana-tasemel nutika arenduskihi. Ja kui rääkida Bitcoini kogukonna kasvust, siis BTC Bull Token positsioneerib end kui parim uus projekt nendele, kes otsivad airdropide kaudu sisenemispunkte.
Need pole pelgalt uued tokenid – need on tööriistad, mis aitavad Web3-l jõuda uue kasutajaskonnani. Millist Layer 2 lahendust vajab tänane Web3? Võib-olla just sellist, mis ei ehita ainult kihti plokiahela peale, vaid kihti kasutajakogemuse ja ligipääsu ümber.
Ethereum: stabiilsus ja arendajakesksus
Ethereum on olnud Web3 ökosüsteemi alustala, pakkudes turvalist keskkonda DeFi, NFT ja DAO rakenduste jaoks. Samas on selle peamiseks probleemiks jäänud skaleeritavus ja kõrged tehingutasud. Just nende kitsaskohtade leevendamiseks on välja arendatud mitmeid Layer 2 lahendusi, mis vähendavad võrgu koormust ja pakuvad kasutajasõbralikumat kogemust.
Üks uuemaid Ethereumil põhinevaid projekte on Snorter Bot, mis võimaldab teha kauplemistehinguid otse Telegrami kaudu. See on hea näide sellest, kuidas Ethereum saab olla tugeva ökosüsteemi alus, kuid vajab kiireid ja mängulisi tööriistu, et kõnetada nooremat ja degen-kogukonda.
Solana: kiirus, automatiseeritus ja Telegrami UX
Solana on ehitatud kiirusele – tuhanded tehingud sekundis, madalad kulud ja suur sobivus kasutajaid haaravatele rakendustele. Kui Ethereum on valik arendajatele, siis Solana meeldib kiiret reageerimist ja väikest latentsust nõudvatele projektidele.
Snorter Bot kasutab Solanat, et pakkuda sub-sekundilisi tokenisnippe, stop-loss käske ja copy trading funktsioone otse vestlusaknas. Layer 2 vajadus Solana puhul ei seisne mitte võrgu päästmises, vaid selle arendajatele suunatud töövoo lihtsustamises.
Bitcoin: turvaline, aga piiratud – kuni BTC Hyperini
Bitcoin on seni olnud väärtuse hoidmise standard, aga selle võrgu disain ei ole soodne rakendustele, mis vajavad programmeeritavust ja kiirust. BTC Hyper muudab seda fundamentaalselt – see on esimene reaalajas töötav Bitcoini Layer 2 lahendus, mis põhineb Solana virtuaalmasinal.
BTC Hyperi abil saab ehitada dApp’e otse Bitcoini ökosüsteemi – nutilepingutega, kiirelt ja turvaliselt. See toob Bitcoini tagasi mängu arendajate jaoks, kes seni suundusid EVM-i või Solana peale. BTC Hyperi mootoriks on $HYPER token, mida saab kasutada gaasimakseteks, stakinguks ja valitsemiseks.
Miks $BTCBULL sobib just Bitcoini kasvu uskujale?
Kõik ei taha hakata dAppe arendama – mõned otsivad lihtsat viisi Bitcoini kasvust osa saamiseks. BTC Bull Token on Ethereumil põhinev meemimünt, mis premeerib oma hoidjaid BTC airdropidega iga kord, kui Bitcoin saavutab uue hinnataseme (nt 100k, 150k jne).
BTCBULL ei paku Bitcoini programmeeritavust, vaid ühendab selle hinnaliikumise kogukonnapõhise hüppelauaga – ja kõik see toimub turvalises Ethereum ökosüsteemis.
Kokkuvõte – uus Layer 2 ei ole ainult tehniline, vaid kasutajakeskne
Web3 ei vaja ainult kiiremaid plokiahelaid – see vajab tööriistu, mis loovad reaalse kasutusväärtuse, pakuvad lihtsamat ligipääsu ja võimaldavad ka tavakasutajal kaasa lüüa. Snorter Bot teeb kauplemise võimalikuks otse vestlusaknas, BTC Hyper avab Bitcoini ökosüsteemi nutilepingutele ja DeFile, ning BTCBULL toob Bitcoini hinnatõusust osa saamise lihtsa ja kogukonnapõhise viisi. Need Layer 2 lahendused ei konkureeri ainult tehnoloogias, vaid ka kasutajakogemuses – ja see võib lõpuks määrata, milline neist jääb püsima.