Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pexels.com

Kevad on varsti lõpusirgele jõudmas ning kaugel see suvigi enam on. Millised rehvid, lamell- või suverehvid täidavad suvel oma eesmärki paremini?

Suvele järgneb sügis ja siis talv. Juba etteruttavalt võiks iga sõidukijuht teada, kas talvel eelistada lamell- või talverehve? Siit leiate nendele küsimustele vastused.

Rehvide eelistused suve- ja talveperioodil

Milliseid rehve eelistada, otsustab iga autojuht ise. Juhime siiski teie tähelepanu mõningatele olulisematele aspektidele, mida tasuks rehvide valikul silmas pidada.

Lamell- või suverehvid?

Lamellrehve võib eeskirjade kohaselt kasutada aasta ringi, kuid peab tõdema, et eksperdid soovitavad suvel kasutada siiski suverehve ja seda mitmel mõjuval põhjusel.

  • Vastupidiselt suverehvidele on suvel sõitvate M+S rehvide pidurdusteekond tunduvalt pikem. Märjal teel võib see tähendada lausa kümneid meetreid pikemat pidurdusteekonda kui spetsiaalsete suverehvide puhul ja seega võib see tähendada suuremat ohtu.
  • Peab tõdema, et lamellrehvide omadused sobivad nii suvistesse kui ka talvistesse teeoludesse. Kuid on oluline teada, et lamellrehvidega soovitakse sõita talveperioodil ja ei tasuks neid suvisel asfaldil liialt kulutada. Vastasel juhul ei täida rehvid talvistes teeoludes enam oma eesmärki.

Miks lamellrehvid ja mitte talverehvid?

Aastaringselt kasutatavad rehvid on vastupidiselt talve- ehk naastrehvidele vaiksemad ning need ei kahjusta teed. Samas kuluvad aga kiiremini.

M+S rehvide kindel eelis seisnebki keskkonnasäästlikkuses – vähem müra ja lenduvaid teekatte osakesi. Kuna naastrehvide kasutamine on paljudes riikides keelatud, sobivad lamellrehvid väga hästi just reisivale sõidukijuhile.

Kokkuvõtvalt on lamellrehvid sobilikud pigem lumistesse ja lörtsistesse ning naastrehvid eelkõige jäistesse teeoludesse.

Seega, enne valiku tegemist tuleks mõelda, kus peamiselt liigeldakse. Kui liiklete peamiselt linnaruumis, on soovitatav kasutada M+S rehve. Juhtidel, kes liiklevad suurema osa ajast kõrvalistel maanteedel ja külateedel, soovitatakse kasutada spetsiaalselt talveks mõeldud rehve, sest muutlike ilmastikuolude tõttu on nendega turvalisem sõita.

Olgu rehv nii hea kui tahes, sõiduki teel püsimine sõltub suuresti ka autojuhist endast.

Hea hinna ja kvaliteediga rehvid leiate K-rauta.ee veebipoest.

Kommentaarid

Viimased uudised