Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Unsplash

Kas olete juba ammu unistanud Tai külastamisest, kuid ei tea, kust alustada reisi planeerimist? Siis on see artikkel just teile. Räägime, kuidas valida parim aeg Tais puhkamiseks ja millele pöörata tähelepanu, kui plaanite reisi naeratuste maale.

Üldised nõuanded

Alustuseks mõelge läbi eelarve, mille olete valmis reisile kulutama. Peate arvestama kulutustega lennupiletitele, majutusele, toitlustusele, transpordile ja meelelahutusele.

Et mõista, kui palju raha vajate, uurige ligikaudseid reisi- ja majutushindu. Seda on lihtne teha lennupiletid Taisse otsimise agregaatorite abil, nagu Kiwi.com, Skyscanner või tickets.ee, ning majutuse broneerimise veebisaitidel nagu Booking.com ja Airbnb.

Kuidas Taisse jõuda

Lennuk on kõige mugavam viis Taisse reisimiseks, isegi kui otselende Eestist ei ole. Reis Taisse hõlmab tavaliselt ümberistumisi Helsingis, Frankfurdis, Istanbulis, Dohas või Dubais, sõltuvalt lennufirmast. Odavad lennupiletid Tallinn-Bangkok marsruudil on saadaval alates 400 eurost inimese kohta ühes suunas. Bangkokist teistesse Tai kuurortidesse saab jõuda kohalike lennufirmade siselendudega.

Teine võimalus Taisse jõudmiseks on lennata Malaisiasse või Singapuri ja sealt edasi reisida bussi või rongiga. See variant võib olla märkimisväärselt odavam, kuid võtab rohkem aega. Lisaks võib pikk reis Taisse olla väsitav.

Kui plaanite reisi Taisse, on oluline kaaluda, millal reisida Taisse. Parim aeg Tai külastamiseks sõltub teie reisi eesmärgist ja sihtkohtadest, mida soovite külastada. Näiteks novembris reisida Taisse võib olla hea mõte, kui soovite vältida vihmaperioodi ja nautida mõõdukamat ilma.

Foto: Unsplash

Millal on parim aeg Taisse reisida

Tavaliselt jaotatakse saarte hooajad majutuse hinna järgi kõrg- ja madalhooajaks ning ilmastikutingimuste järgi kuumaks, vihmaseks ja vaheperioodiks. Siiski ei ole üldiselt parimat aega Tai külastamiseks. Reisi planeerimisel pöörake tähelepanu oma eelistustele ja eelarvele.

November ja talv: Parim ilm ja rohkem turiste. Suurepärane aeg rannapuhkuseks Tai lõunaosas ja ekskursioonideks põhjaosas. Saarte suurim turistide arv on tavaliselt jaanuaris. Populaarne aeg romantiliseks reisiks Taisse on veebruari algus, vahetult enne valentinipäeva. Üldiselt ei ole veebruaris veel liiga palju sademeid. See kuu meeldib sukeldujatele ja snorgeldajatele.

Märts: Algab kuum hooaeg. Õhutemperatuur päeval tõuseb 35°C ja kõrgemale. See on endiselt kuiv kuu: vihma sajab harva, sademed on lühiajalised. Märts on hea aeg rannapuhkuseks ja veespordiks.

Aprill: Aasta kõige kuumem kuu, mil temperatuur ületab päeval 40°C. Kuu keskel tähistatakse Tai uut aastat – Songkrani. Neile, kes soovivad õppida tundma uut kultuuri ja tutvuda Tai traditsioonidega, on see ideaalne aeg. Kui aga armastate rahvamasse ja kaost, vältige reisimist Songkrani ajal.

Foto: Unsplash

Mai – Oktoober: Algab madalhooaeg, parim aeg säästlikele reisijatele. Sel ajal on ilm muutlik ja niiske, kuna algab vihmaperiood. Sademed on tavaliselt lühikesed ja esinevad päeva teisel poolel. Vihmade tipp on juunis. Seetõttu soovitatakse sel kuul valida puhkus kirdeosas ja Siiami lahes. Juulis ja augustis jätkuvad vihmad, kuid vähem intensiivselt. Samuil ja idarannikul on sel ajal parim ilm. Need on head kuud linnade külastamiseks, kultuuri ja kulinaaria avastamiseks ning looduse nautimiseks.

September: Üleminekukuu, mil vihmaperiood aeglaselt lõpeb. Ilm muutub kuivemaks ja vähem lämmatavaks, eriti põhja- ja kirdeosas. Suurepärane aeg mägistesse linnadesse reisimiseks ja vähetuntud turismisihtkohtade külastamiseks.

Oktoober: Ühineda saab budistliku paastu lõpu ja Oki Phansa festivali tähistamisega. See on ka hea kuu kohaliku köögi tundmaõppimiseks ja eksootiliste roogade proovimiseks.

Kuidas leida majutust Tais

Nõuanded majutuse otsimiseks erinevatel hooaegadel on erinevad. Kui olete planeerinud reisi Taisse kõrghooajal, soovitame broneerida majutuse vähemalt kuu aega enne reisi. Pange tähele, et sel ajal on majutuse hinnad kõrgemad. Seetõttu, kui soovite säästa, valige vähem populaarsed sihtkohad või broneerige majutus turismikeskuste äärealadel.

Foto: Unsplash

Madalhooajal, mis kestab maist oktoobrini, ei ole eelnev broneerimine nii kriitiline. Lisaks pakuvad hotellid ja kuurordid sageli allahindlusi ja sooduspakkumisi, et meelitada rohkem külastajaid. Olge siiski valmis, et mõned kuurordid või hotellid võivad olla madalhooajal suletud renoveerimiseks või muudel põhjustel.

Kui plaanite pikemat viibimist, kaaluge pikaajalise üürimise võimalust (kuupõhiselt), kuna paljud omanikud pakuvad pikemaks viibimiseks märkimisväärseid allahindlusi. Ärge unustage uurida ka viibimisreegleid. Eestlastel, kes plaanivad Tais viibida üle 30 päeva, on vaja viisat.

Ärge lükake oma unistust reisi Taisse edasi. Alustage juba praegu: uurige sihtkohti, broneerige lennupiletid Taisse ja majutus, varuge vajalikud asjad. Ja kõige tähtsam – häälestuge seiklustele ja eredatele muljetele. Tai ootab teid!

Viimased uudised