Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Puuetega Inimeste Koda tegi juuli alguses mitmele ministeeriumile pöördumise, kus tõi välja, et planeeritav automaksu kehtestamine asetab vähenenud töövõimega ja puudega inimesed keerulisse olukorda, kuna sageli on ainukeseks liikumise tagamise võimaluseks isikliku auto omamine, kirjutas ERR.

Puuetega inimeste jaoks pole auto luksuses, vaid eluks hädavajalik liikumisvahend. Sellega tagatakse endale või puudega lähedasele ligipääs tööle, kooli, arsti juurde, poodi ja muudesse vajalikesse kohtadesse. Eriti keerulises olukorras oleksid automaksu kehtestamisel just need puudega inimesed, kes elavad hajaasutusega piirkonnas, vahendab Pealinn.

Kui puudega inimene, kes saab juba kohalikust omavalitsuses sotsiaalabi, näiteks toidupangast 10-20 euro eest toiduaineid, siis temale oleks automaksu kehtestamine (isegi kui see on 10 eurot kuus) suur väljaminek, leiab koda.

Samuti tegi Puuetega Inimeste Koda ministeeriumitele ettepaneku vabastada neid maamaksust. Rahandusminister Mart Võrklaev rääkis Delfile, et kindlasti võetakse neid küsimusi väga tõsiselt ja suheldakse veel sihtgrupi esindajatega. Samas oli aru saada, et pigem seda võimalust ei nähta, kirjutas Delfi.

Võrklaev tõi näiteks, et oleme kõik ju näinud väga luksuslikke autosid, mis sõidavad ringi invamärkidega. „Kas on alati põhjendatud, ei tea…,” ütles ta ning lisas, et ei saa ka eeldada, et kel tervisega probleeme, sel on kindlasti väike sissetulek ja vajadus erisuseks.

Viimased uudised