Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Seoses piirangutega on tekkinud küsimus, miks ettevõtete poolt korraldatavatel üritustel on piirangud, aga omavalitsuste üritustel mitte.

Praegu on nii, et ettevõtete korraldatud üritustel on kehtestatud piirangud ja sisse pääsevad vabalt ainult vaktsineeritud, aga samas näiteks omavalitsuste üritustel, eelolevatel Võru linna päevadel näiteks mingeid piiranguid pole ja kõik pääsevad vabalt kontserte nautima.

Vastab terviseameti esindaja Kirsi Pruudel:

Piirangud ja ennetusmeetmed (piirarv ja tõendite kontroll) kehtib piiratud territooriumiga tegevustel. Piirang ei kehti piiramata territooriumil toimuvate ürituste osas, näiteks kohvikute päevad. Jätkub põhimõtteliselt senine olukord. Kui üritus toimub alal kus inimesed ka muidu liiguvad ja ei ole selgelt eristatavaid piire ja sissepääse, siis loetakse seda piiramata alal toimuvaks ürituseks. Ka näiteks siis, kui üritus toimub linna keskplatsil, kuid seda ei ole ürituse ajaks ja jaoks aia või lindiga piiratud, sealt saavad kõik läbi liikuda, on tegemist piiramata alal toimuva üritusega.

Piirangud kehtivad ettevõtjatele või tegevustele sõltumata asukohast, kuid need ei kohaldu füüsiliste isikute tegevustele.

Terviseamet omaltpoolt soovitab võimalusel ka piiramata aladel toimuvatel üritustel nakkusohutust kontrollida. Lisaks tuleb jälgida kõiki ennetusmeetmeid. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine rahvarohketes siseruumides ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine. Haigena tuleb püsida kodus, isolatsioonikohustuse korral ei tohi minna üritustele või pidustustele.

Viimased uudised