Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Veebis on täiesti vabalt saadaval video, kus Euroopa Liidu Regioonide Komitee liige Juri Gotmans räägib sellest, kuidas on vaja suuremate sammudega edasi liikuda kliimakokkulepete täitmisel.

Videos kurdab Gotmans raportöörina korduvalt, et kliimakokkuleppeid ei täideta piisavalt kiiresti ja selles osas on vaja kiiremini edasi minna.

Ühtlasi kritiseerib Gotmans Eesti metsapoliitikat, kus 2-meetrised puud loetakse metsaks. Gotmans märgib, et metsapoliitika ei pea olema üksnes süsinikuneutraalne, vaid süsinikupositiivne. See tähendab, et metsamajandust tuleb kõvasti kokku tõmmata. Ja NB! Seda juttu räägib Võrumaa mees Gotmans.

Kliimapoliitika kiire käivitamine on aga just see, mis on ajanud elektri ja kütuse hinna kõrgele, nii et inimesed õhku ahmivad. Gotmans kandideerib valimistel sotside nimekirjas Võru linnavolikokku. Ta kuulub nn Allase gängi ja on üks hinnatõusu initsiaatoritest – ja nagu videost välja tuleb, siis talle see isegi meeldib ja ta peab seda vajalikuks.

Tõstke aga rohkem hinda – see paistab olevat nii Gotmansi kui sotside hüüdlause Võru linnas. Gotmansi-suguste tegelaste pärast ollaksegi Euroopa Liidus energiapoliitikaga ummikusse jooksnud.

Taustaks olgu märgitud, et kliimapoliitika on sotsiaaldemokraatide üks peamine agenda üle terve maailma. Sellega käib kaasas surve sündide arvu langusele ning migrantide sisse toomisele. Sotside hüüdlause on lihtsas keeles: asendame lapsed migrantidega.

Ja siis räägitakse, et Allase gäng ei aja Võrus sotside asja. Seda ta just teebki! Ja kuidas veel.

Viimased uudised