Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

mikitamäe

Mikitamäe vallavolikogu enamus ei toetanud ühinemist Räpina vallaga, otsustades jääda sundliidetavaks lootuses, et valitsus liidab nad Värska ja Meremäe vallaga seto omavalitsuseks.

Neljapäeva pärastlõunal alanud Mikitamäe volikogu istungil hääletas Räpinaga ühinemise poolt neli saadikut, millest jäi väheks, et see toimuda saaks. 11-liikmelises volikogus läinuks selleks tarvis kuut poolthäält.

992 elanikuga Mikitamäe vald pidas läbirääkimisi ühinemiseks Räpina vallaga, kuhu kuulunuks lisaks veel Meeksi, Veriora ja Värska vald. Kuna vabatahtlik ühinemine jääb ära, tuleb vallal jääda ootama, kellega valitsus nad sundliidab.

Panus setu vallale

Setumaal ei varjata, et Räpina vallaga ühinemise läbikukutamine oli ainus järele jäänud viis, kuidas luua setu omavalitsus, kuhu kuuluksid Mikitamäe, Meremäe, Värska vald ning Luhamaa nulk Misso vallast.

Neljapäeva pärastlõunal langetab Räpinaga ühinemise osas oma otsuse ka Värska volikogu ning kui ka Värska jääb samuti sundliidetavaks, on valitsusel võimalik setu valdadest üks omavalitsus moodustada. Meremäe vald on juba varasemalt ühinemiskarussellist maha astunud.

Arved Breidaks

Viimased uudised