Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu väliskomisjoni liikme Mihhail Lotmani sõnul on ilmne, et Valgevene valimistulemused on võltsitud. 
„Sõltumatud läveküsitlused näitasid opositsiooni põhikandidaadile Svjatlana Tsihhanovskajale umbes 70-protsendilist toetust, ametlikud küsitlused aga Lukašenkale 79-protsendilist toetust. Isegi kui sõltumatute küsitluste täpsus küsimärgi alla seada (need viidi läbi peamiselt linnades, kus opositsioonil on suur poolehoid), pidanuks ka konservatiivselt hinnates opositsioon võitma,” põhjendas Lotman enda seisukohta.
„Valimiste telepiltidelt nägi kogu maailm tohutuid järjekordi valimisjaoskondades, mida ei ole Valgevenes varem olnud, inimeste elevust ja Lukašenka-vastast meelestatust. Lukašenka eelistas aga valijate soovi demonstratiivselt eirata.”
Lotmani sõnul on seoses olukorraga Valgevenes Eestil nagu ka teistel demokraatlikel riikidel kaks huvi. „Sekkumata Valgevene siseasjadesse on Eesti huvitatud Valgevene iseseisvuse säilitamisest ja inimõiguste tagamisest, mille juurde kuuluvad sõna- ja kogunemisvabadus ja ausad valimised.”
„Lukašenka mängib ohtliku mängu, mille panuseks ei ole üksnes tema isiklik võim vaid ka Valgevene riiklik iseseisvus,” lõpetas Lotman.
Kommentaarid

Viimased uudised