Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valimisliidud

Juba teist aastat on kadunud koolipoiss Markkus, kes elas Võru linnas ja kes läks kaduma keset Võru linna. Alates sellest ajast on Võru linnavalitsus Markkuse asjas pead liiva alla peitnud ja seda teemat ignoreerinud, et pääseda vastutusest. On ju linnavalitsuse peamine ülesanne inimestele turvalise elukeskkonna loomine.

Aga see pole veel kõik. Võru linnavalitsus ignoreerib Markkuse kadumise teemat teadlikult ja süsteemselt. Lõunaeestlane saatis nädal aega tagasi Võru linnavalitsusele küsimused, mida on tehtud Markkuse leidmiseks ja mida on tehtud selleks, et välistada edaspidi selliseid kadumisi. Linnavalitsuselt pole mingit vastust tulnud.

Samamoodi ei saatnud Võru linnavalitsus mingit vastust küsimusele, mis puudutas Kreutzwaldi ja Koidula tänavate nurgale majaseinale joonistatud pildikesi, mille peale linna esindaja teadaolevalt agressiivselt reageeris, aga millele ei tulnud mingit selgitust. Majandusasjadega tegelev abilinnapea Kalev Ilves ütles, et asjaga tegeles linnakujunduse spetsialist Anne Vahtla. Viimane lubas algul vastata, aga ütles siis, et ei saa seda teha, põhjendamata, miks. Mingit ametlikku vastust ega selgitust linnavalitsuselt pole tulnud.

See näitab, et Võru linnavalitsus väldib süsteemselt ebameeldivaid küsimusi ja jätab neile lihtsalt vastamata. Võru linnas pole sellist asja varem olnud.

Võru linnavalitsuse suhtumine ja asjaajamine meenutab juba Tallinna linnavalitsuse „paremaid” päevi, mil opositsiooni üle irvitati ja ajakirjanduse küsimustele jäeti julmalt vastamata. Samal ajal paisutati maksumaksja raha eest linnameediat, mis avaldas puhast „tõde”.

Kahju on sellest, et Võru linnavalitsus propageerib ühelt poolt lapsesõbralikkust, aga teiselt poolt ei võeta midagi ette selleks, et kadunud laps üles leida ning selleks, et lapsed kaduma ei läheks. Vähemalt on info selles osas salastatud, mis omakorda tekitab küsimusi.

Võru linnavalitsuse võimekuses pole põhjust kahelda. Näiteks äsja tehti võimalikuks võimatu: kriminaalses joobes auto juhtimisega vahele jäänud volikogu liikme Jüri Miksi puhul suudeti võimuliidu kooshoidmise nimel mõjutada uurijaid nõnda, et Miks kriminaalkaristust ei saanudki. Pärast sellist saavutust, piltlikult öeldes tähtede allatoomist taevast ei tohiks Võru linnavalitsuse jaoks olla Markkuse leidmine mingi probleem, kui selleks vaid oleks soovi ja tahtmist.

Viimases Võru Linna Lehes polnud aga ridagi sellest, et Markkuse kadumisest möödub kaks aastat ning et tema leidmiseks korraldatakse järjekordsed otsingud-talgud. Selle asemel oli linnalehes pikalt juttu sellest, kuidas Võru linna külastasid Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja sotside esimees Jevgeni Ossinovski. Võru Linna Lehte annab välja Võru linnavalitsus. Mis näitab, et linnavalitsus teeb maksumaksja raha eest julmalt parteipropagandat ning vilistab elanike turvalisusele.

Lõunaeestlane ei lase end sellest häirida ja nõuab vastused välja. Küsimus jääb jätkuvalt üles: mida on Võru linnavalitsus teinud Markkuse leidmiseks ja mida on tehtud selleks, et sellised kadumised ei korduks?

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised