Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Liis Lemsalu. Promofoto

All on toodud viis tegevust, mida teha nädalavahetusel Setomaal. Alates Ostrova festivalist ja lõpetades avatud taludega.

  1. Mine Ostrova Festivalile, Meremäel

19.-20. juulil toimub Meremäel, väikeses Ostrova külas Ostrova Festival, kus esinevad Liis Lemsalu bänd, Jäääär, Rein Rannap ja Ott Lepland, Vennaskond, Nedsaja küla bänd, The Tuberkuloited, Ivo Linna ja Supernova, Kosmikud, Väliharf, Värska muusikakooli noored ning Rikka Ivvani pillilaager. Tegemist on koguperesündmusega, kus saab vaadata isegi Lotte teatrietendust „Reis Setomaale“. Festivali piletid on müügil Piletilevis.

Rohkem infot kontserdi kohta leiad www.ostrova.ee

  1. Sõida mööda Setomaa külävüüd

Seto Külavüü on reisimarsruut, mis juhatab sind läbi Setomaa erinevate paikade. Teel näed Piusa koopaid, Obinitsa ja Paraskeva õigeusu kirikut, Värska muuseumi Täsimaja, Obinitsa ja Värska muuseumeid, Vana-Vastseliina linnust, Nopri talumeiereid ja palju muud ilusat ja põnevat.

Tutvu marsruudiga siin: https://www.visitsetomaa.ee/et/kylavyy

  1. Külasta Seto talu muuseumeid

Obinitsas asuv Seto talu muuseum on hubane tubamuuseum, mille esemed pärinevad ümberkaudsetest küladest. Eriti hinnas on seto naiste käsitöö. Teine seto talumuuseum asub Värskas, kus on avatud ka käsitöö- ja suveniirikauplus Seto Tsäimaja juures rehe all.

Tutvu muuseumidega siin: http://www.setomuuseum.ee/setomaa-muuseumid/

  1. Matka ja ööbi telgis

Setomaal on imeilus loodus ja palju järvi, mille äärde telk püsti seada ja suveööd nautida. Matka mööda põnevat Piusa matkarada, mis algab Vastseliina Piiskopilinnuse varemete juurest ja kulgeb mööda Piusa jõe ürgorgu Lindora külani Võru-Obinitsa maanteel.

Leia RMK majutuskoht siit http://loodusegakoos.ee/

  1. Saa teada, kuidas talus tööd tehakse

21. juulil 2019 kell 10-17 toimub viies üle-eestiline avatud talude päev. Sind ootavad külla paljud talupidamised ja põllumajandustootjad. Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid. Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Leia siit talu, mida külastada: https://www.avatudtalud.ee/

Nedsaja küla bänd. Foto: Ruudu Rahumaru

Kommentaarid

Viimased uudised