Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

On loomulik, et tahame oma lähedastele parimat. See kehtib ka meie neljajalgsete pereliikmete kohta. Kahjuks ei ole nemad, nagu inimesedki, kaitstud ootamatute terviseprobleemide või õnnetuste eest. Aga kui enamikel eestlastel on ravikindlustus, siis loomadega on lood teised. 

Ravikulud on üks asjadest, millel peaks mõtlema juba enne, kui lemmiklooma koju tood. Veterinaarabi ei ole odav. Ootamatuid õnnetusi ja haigestumisi võib alati juhtuda ning kui vajalik on vetarsti juurde minek, võetakse kasutusse säästud või isegi kiirlaen. Tänapäeval suudetakse loomi küll palju rohkem aidata, ent kahjuks tähendab see ka suuremaid ravikulusid. Seega võib juhtuda, et üks vigastus ja säästuarve ongi tühi. Mida siis teha?

Räägi kliinikuga ja uuri võimalusi

Enamik loomakliinikuid on teadlikud probleemist, et tihtipeale jäävad parimad ravivõimalused omaniku rahalise võimekuse taha. See on põhjuseks, miks suur osa kliinikuid pakuvad järelmaksu võimalust. 

Mida teha aga siis, kui valitud kliinikus ei ole järelmaksu võimalust? Siis ongi abiks väikelaen või isegi kiirlaen. Jah, kiirlaenu võtmine on vaja väga hoolikalt läbi mõelda, ent teatud olukordades on see parim lahendus. Laenu võtmise kõrval võib abiks olla ka krediidikonto. Muidugi, igasuguste laenudega kaasneb tavaliselt ka intress, millega tuleb arvestada juba laenu võttes, ent kui vajalik on lemmiku elu päästmine, on see väike hind, mida maksta.

Kas peale järelmaksu ei olegi muid variante?

Nagu mainitud, siis on enamikel eestlastel ravikindlustus. Mitte kõik lemmikloomaomanikud ei tea, et kindlustada saab ka oma karvaseid pereliikmeid! Ja see pole enam vaid välismaine ime. Ka Eesti turul on olemas lemmikloomakindlustused, mida kasutades võid end päästa hiiglaslikest kuludest. Eriti tähtis võib olla jahi- või teenistuskoera kindlustamine. Need koerad on treenitud kindlate ülesannete täitmiseks ja kui mingil põhjusel ei ole koeral enam võimalik oma ülesannete täitmisega jätkata, on see ka konkreetne kulu. Aga ka perelemmiku kindlustamine on tark otsus.

Nagu teiste kindlustusvormide puhul, on lemmiklooma kindlustusmakse reeglina igakuine. Muidugi ei ole mõtet valida poliisi, mille igakuine makse on liiga suur ja ära unusta omavastutust. Tavaliselt tähendab väiksem omavastutus suuremat kuumakset ning vastupidi. Täpne igakuine maksumus sõltub looma vanusest, tõust ja olemasolevatest terviseprobleemidest.

Nagu kindlustuslepingutega alati, on vaja ka lemmikloomakindlustuses jälgida, mis on lepingu välistused. Selliselt ei tule ootamatuid üllatusi. Tavaliselt kuuluvad välistuste alla krooniliste ja kaasasündinud haiguste ravi, vaktsineerimine ja väljaspool Eestit tekkinud ravikulud. Lisaks on tavaline, et iga juhtumi kohta kehtib eraldi limiit. Sobiliku limiidi leidmiseks vii end kurssi praeguste hindadega, et saada teada umbkaudne rahakulu nt murtud luu või mõne levinuma haiguse ravimiseks. 

Kindlustus pakub meelerahu

Lemmikloomakindlustus on suureks abiks loomaarsti esitavate raviarvete katmiseks. Ent see pole ainus valdkond, kus kindlustus abikäe ulatab. Näiteks on võimalik valida juurde vastutuskindlustus. See tähendab, et kui lemmikloom peaks tekitama kahju kolmandale isikule, võtab kindlustus kulu katmise enda kanda. Mõtle vigastusele või hävitatud jalanõudepaarile! 

Lemmikloomakindlustus aitab isegi siis, kui lemmiku tõttu häiritakse reisiplaane! See võib tähendada nii reisi edasilükkamist kui ka tühistamist. Võimalik on kindlustada looma vargus, kadumine, hukkumine või õnnetusjuhtum.

Ning viimase sammuna, tee endale selgeks seegi, kuidas käib kahjunõude esitamine. Mida lihtsam kogu protsess on, seda parem. Kindlustusandja või nende esindaja peab olema kättesaadav! Tõsi, kindlasti ei lähe kõiki mainitud võimalusi vaja igal lemmikloomaomanikul, ent tänu variantide rohkusele, saabki valida parima lahenduse.

Viimased uudised