Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnateemaline videokonkurss mini Negavatt kutsub I-VI klasside koolinoori koolivaheajal üles filmima mõnda murekohta keskkonnas ja sellele lahendust pakkuma.

Konkursi võitjad saavad kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks.

„Eks me kõik näeme igapäevaselt, kuidas lapsi tõmbab üha enam ja enam nutiseadmete poole. Pakume välja, et nad saaksid oma lemmikvidinaga midagi kasulikku teha ja niiviisi leida tegevust ka koolivaheajaks,“ sõnab KIKi arendusjuht Madis Kareda. „Kõikide konkursist osavõtjate vahel loosime välja nutitelefoni uute ja ägedate videote tegemiseks.“

Konkursil osalemiseks tuleb moodustada vähemalt 3-liikmeline meeskond, luua kuni 2-minutiline videoklipp, kus kirjeldatakse ära mõni keskkonnaga seotud murekoht ning pakutakse välja lahendus. Siis tuleb video mini Negavati kodulehel registreerida.

Negavati projektijuht Kadi Mitt selgitab, et väljapakutavad lahendused võivad olla nii suured kui ka väikesed. „Lahendus ei pea olema üldse valmis – seda võib videos esitada nii suusõnaliselt, graafiliselt, joonistusega või mõnel muul sobival viisil. Samuti ei pea esitatavad probleemid olema sugugi globaalsed. Julgesti võib jälgida oma koduümbrust ja lähedasi ning märgata seal mõnda kohta, mida parandada. Äkki jookseb kraanist vesi põhjuseta liiga kaua, tuled põlevad ilmaasjata toas, jäätmeid ei sorteerita või metsatukas vedeleb hunnik prahti,“ annab Mitt vihjeid, millest on võimalik videosid teha.

Konkurss toimub kahes vanusekategoorias: I-III klasside ja IV-VI klasside õpilased. Osaleda võib ka terve klassiga ning kasutada nii õpetajate, noorsootöötajate, huviringide juhendajate kui ka lapsevanemate abi. Konkursil saab osaleda kuni 4. novembrini 2018.

Videokonkursi mõlema vanusegrupi võitjad saavad kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks. Reisirahata ei jää ka teised esikolmikusse tulnud meeskonnad. Konkursi võitjad selgitavad välja KIKi töötajad. Eriauhinnad lemmikutele panevad välja Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus ning Rimi Eesti Food AS. Konkursi võitjad selguvad novembri lõpuks.

Täpsemad konkursi tingimused leiab mini Negavati kodulehelt ja infot jagab ka Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt(at)kik.ee, 52 42 602).

KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kaheksateistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 tuhandet keskkonnaprojekti. Samuti korraldab KIK koostöös Keskkonnaministeeriumiga 18-30-aastastele noortele mõeldud konkurssi Negavatt, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.

Viimased uudised